adcov.com

Jak Uwolnić wzdęcia i niestrawność

Jak Uwolnić wzdęcia i niestrawność


Niestrawność, znany również jako niestrawność jest stanem charakteryzującym się bolesne pieczenie, który występuje w górnej części żołądka. Osób z tej sytuacji może czuć się wyjątkowo pełny po zjedzeniu niewielkiej ilości żywności, mogą czuć się nadęty po zjedzeniu lub może stać się nudny. Chociaż niestrawności mogą powodować wiele dolegliwości, nie jest poważną chorobą. W wielu przypadkach, ludzie mogą z powodzeniem leczyć ich objawy poprzez wprowadzenie pewnych zmian w ich codziennym życiu.

Instrukcje

Jak Uwolnić wzdęcia i niestrawność

1 Przyjęcie zdrowych nawyków żywieniowych. Weź swój czas jedzenia i całkowicie żuć jedzenie. Nie połykać duże ilości żywności. Trzymaj się z dala od tłustych i pikantnych potraw. Unikaj napojów gazowanych i napojów zawierających alkohol i kofeinę. Te produkty mogą powodować niestrawność.

2 stracić zbędne kilogramy. Roznosić dodatkowych kilogramów może wypchnąć brzuch do góry, dzięki czemu kwas budować w przełyku. Lekarz może doradzić, co Twoja idealna waga powinna być.

3 Bądź aktywny fizycznie. Weź energiczny spacer lub udać się na przejażdżkę rowerem. Regularne ćwiczenia mogą pomóc w trawieniu.

4 Zmniejszenie objawów z lekami. Leki zobojętniające sok żołądkowy może pomóc zminimalizować dyskomfort spowodowany przez nagromadzenie się kwasu żołądkowego. Lekarz może przepisać leki przeciwdepresyjne, antybiotyki lub prokinetyki, w zależności od przyczyny swojej niestrawności.