adcov.com

Jak Uwolnić migdałków

Zapalenie migdałków jest infekcja gardła charakteryzuje się stanem zapalnym migdałków, ból gardła, ból przy przełykaniu i bóle głowy i gorączka. Pojedyncze wystąpienie zapalenia migdałków nie jest poważna choroba. Chociaż zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem, aby ustalić przyczynę, jej objawy mogą być leczone w domu. Jednakże, jeśli cierpią z powodu nawracającego zapalenia migdałków, należy skontaktować się z lekarzem. Może on dostarczyć antybiotyków lub sugerują, że masz je usunąć chirurgicznie.

Instrukcje

Jak Uwolnić migdałków

1 Odwiedź lekarza, aby zidentyfikować przyczynę swojej zapalenie migdałków, które mogą być zarówno bakteryjne lub wirusowe. Zapalenie migdałków jest diagnozowana poprzez oględziny i kultury gardła pobranej z wacikiem. Chociaż nie ma lekarstwa na wirusowe zapalenie migdałków, infekcja bakteryjna może być łatwo utwardza ​​się w ciągu penicyliny G.

2 złagodzić ból. Weź aspirynę, płukać gardło słoną wodą co 2 do 3 godzin, ssać pastylki gardła, który zawiera fenolu i napojów zimnych i gorących płynów (jak herbaty miętowej z miodem lub bulion).

3 Trzymaj gardło dobrze nawilżona. Pobyt uwodniony pijąc dużo płynów (z dala od kwaśnych płynów, które mogą pogorszyć zapalenie migdałków). Umieścić nawilżacz lub parownika w pokoju z tobą.

4 Unikaj nadmiernego mówienia i chrupiące lub twardych pokarmów, aż ból zniknie.