adcov.com

Jak utworzyć Home Environment umysłowo

Jak utworzyć Home Environment umysłowo


"Umysłowo" to termin ogólny, który jest stosowany w odniesieniu do spektrum zaburzeń funkcji poznawczych, które mogą wahać się od zespołu Downa, autyzmu. Wiele z tych warunków ma podłoże genetyczne, jednak niektóre z nich mogą mieć miejsce w wyniku choroby lub wypadku. W przeszłości wiele umysłowo ludzie z dala od społeczeństwa. Niektóre zostały umieszczone w instytucji, i choć wielu może być zadbane, w szpitalach i domach, nie byli zachęcani do niezależności. Czasami rodzice opieką niepełnosprawnego umysłowo dzieckiem w domu. Ale wtedy, gdy rodzice się zbyt stary, by nadal opiekować się dzieckiem, nie było problemu. Aktualny myślenia jest to, że osoby z upośledzeniem umysłowym mogą żyć szczęśliwe życie jako część większej społeczności; oni po prostu potrzebują wsparcia, aby to zrobić.

Instrukcje

1 Zaangażowanie mieszkańców w jak największym stopniu w projektowaniu i dekoracji przestrzeni życiowej, zwłaszcza sypialnie. Każdy mieszkaniec powinien mieć własną sypialnię. Zachęcanie mieszkańców do dodawania osobistych akcentów do własnej przestrzeni, zwłaszcza fotografii i rysunków. Unikać jednolitość stylu i miękkiej wyposażenia. Każdy mieszkaniec może, na przykład, wybrać własne pościel. Upewnij się, że mieszkańcy mają środek prywatności, która jest proporcjonalna do ich bezpieczeństwa i dobrobytu.

2 Opracowanie procedur i struktury w domu, jak osoby z upośledzeniem umysłowym zwykle dobrze reagują na rutynę. Mniejsze domy często działają lepiej, ponieważ są one bardziej jak rodziny. Zdecyduj się na poziomie zatrudnienia i nadzorem. Niektórzy mieszkańcy będą działać na dość wysokim poziomie w życie z dnia na dzień, a może być w stanie na zakupy i gotować z minimalnym nadzorem. Inni mieszkańcy będą wymagać większej pomocy w tych dziedzinach.

3 Pomoc mieszkańcom mieć tyle powiedzieć, jak to możliwe w prowadzeniu domu, a to sprawi, że czują się bardziej jak ich domu. Trzymaj cotygodniowe spotkania, gdzie małe problemy mogą być adresowane przed ich eskalacji. Nadzorować mycie się i czyszczenia procedur, tak aby bardziej chętni mieszkańcy nie robią więcej niż ich udział.

4 Zachęcanie mieszkańców zaprosić członków rodziny do domu, i upewnij się, że mają prywatność, aby to zrobić. Pomóż im świętować Boże Narodzenie i inne święta poprzez dekorowanie domu, pakowania prezentów i przygotowuje specjalny posiłek.