adcov.com

Jak usunąć zarysowań na soczewki z poliwęglanu

Jak usunąć zarysowań na soczewki z poliwęglanu


Soczewki poliwęglanowe są preferowane przez zawodników i rodziców małych dzieci, ponieważ są one zaprojektowane, aby nie zniszczyć, gdy otrzyma cios. Zamiast poliwęglanowe soczewki zostały zaprojektowane do zgryzienia w strukturze pajęczyny, aby zapobiec odłamki z uszkodzonej soczewki obrażeń oka. Soczewki poliwęglanowe są również lżejsze od tradycyjnych soczewek szklanych, w tym samym kosztów, ochrony oczu i oferta UV mogą być powlekane, aby zapobiec zarysowania. Ale nie ważne jak bardzo jesteś, czasami nawet powlekane soczewki może się podrapał.

Instrukcje

1 Sprawdź na gwarancję. Niektóre soczewki poliwęglanowe pochodzą z gwarancją, że naprawi lub wymieni porysowane soczewki bez żadnych kosztów. Jednak, gwarancja może być unieważniona w przypadku próby usunięcia zadrapania siebie.

2 Ściśnij bilon wielkości kwoty regularnej pasty do zębów na czystą, miękką bawełnianą szmatką. Pocierać pasty na porysowanych powierzchni soczewki poliwęglanowej ruchem okrężnym do kilkunastu sekund.

3 Zwilż wodą czystą, miękką, bawełnianą tkaninę w zimnej wodzie. Przetrzeć mokrą szmatką na obiektywie, aby usunąć wszystkie pasty do zębów.

4 Osusz obiektywu czystą, suchą, miękką bawełnianą szmatką. Badać w celu określenia, czy soczewka zarysowania została całkowicie usunięta. Głębokie zadrapania lub zarysowania mogą wymagać wiele tę procedurę należy powtórzyć. Jeśli ta metoda nie daje zadowalające wyniki przejdź do kroku 5.

5 Zastosowanie wosku czarnym wosku china znacznika na całej powierzchni obu stronach obiektywu. Natychmiast wytrzeć wosku się czystą, miękką bawełnianą szmatką. Buff soczewki z higienicznych części tkaniny.

Wskazówki

  • W zależności od przepisu i opcji powlekania i ciężkości zadrapania mogą być bardziej opłacalne po prostu zastąpić soczewkę. Przed podjęciem decyzji do naprawy lub wymiany obiektywu kontakt ze swoim specjalistą.
  • Soczewki poliwęglanowe są zaprojektowane do ścisłych specyfikacji. Przystąpieniem do naprawy porysowanych szkieł w domu może pracować dobrze, ale zawsze jest możliwość, że metody domowe mogą ponadto uszkodzić soczewki. Jeśli soczewki są powlekane, metody te mogą usunąć lub uszkodzenie powłoki.