adcov.com

Jak usunąć tylne hamulce tarczowe

Hamulce tarczowe są bardziej skuteczne niż hamulcami bębnowymi, i są one również bardziej niezawodne i łatwiejsze do utrzymania. Hamulce tarczowe zrobić o wiele lepiej rozpraszać ciepło wytwarzane podczas hamowania, i dlatego są znacznie mniej podatne na hamulca znikną. W przeciwieństwie do hamulców bębnowych siła hamowania generowane przez hamulec tarczowy jest wprost proporcjonalna do siły stosowane, co działanie hamujące bardziej przewidywalne dla kierowcy. Kilka tańszych małe samochody nadal używać hamulców bębnowych na tylnych kołach, głównie jako środek oszczędności; Jednakże coraz więcej pojazdów są zawierające hamulce tarczowe na tylnych kołach.

Instrukcje

• Park pojazdu na twardej, równej powierzchni. Nie zestaw hamulca postojowego. Blokować przednie koła aby zapobiec pojazdu. Częściowo odkręcania nakrętek na tylne koło na obsłużenie i jack pojazdu do. Obsługi pojazdu bezpiecznie na trybunach Jacka. Zakończyć usuwanie orzechy lug i zdjąć koło.

• Usunąć śruby pręt Przewodnik dwa zacisk. Niektóre modele mają gumowe pokrywy nad głowami śruby pręt przewodnik. Jeśli są obecne, podważyć lub je zdjąć, uważając aby nie uszkodzić. Uchwyt zacisku i rock iz powrotem kilka razy do rozprzestrzeniania się klocki hamulcowe lekko, następnie podnieść zacisk z płyty i powiesić go z drogi na haczyku drutu lub bungee przewód. Należy uważać, aby nie uszkodzić Przewód hamulcowy elastyczny.

• Wtajemniczonym lub ściągnąć zaciski ustalające, które posiadają klocki hamulcowe w zacisku. Należy uważać, aby nie uszkodzić pliki tak, że mogą być ponownie użyte. Ślizgać się klocki hamulcowe i podkładki z zacisku.

• Wycofać tłoka zacisku hamulca z napinaczem tłoka. Miejsce zwijacz blachy na wewnętrznej powierzchni ramki zewnętrznej zacisk i obrotowa wrzeciona zwijacz na powierzchni tłoka. Z góry wrzeciona do pchania tłoka z powrotem do cylindra bore. Należy uważać, aby nie szczypta gumowe uszczelnienia zyski.

• Wyciągnąć płytę od koncentratora. Niektóre płyty mają, zachowując śrub lub wkrętów. Usunąć te, jeśli jest obecna. Jeśli dysk jest trudny do usunięcia, najpierw należy sprawdzić, że hamulec postojowy jest wyłączony. Jeśli dysk jest zajęte, mocno dotknij obszaru centrum płyty z młotka aby to odkręcić. Nie bij płyty zewnętrznej krawędzi lub powierzchni hamowania.

• Zmierzyć klocków hamulcowych, wyściółka grubość. Jeżeli jest mniej niż producenta zalecana minimalna grubość, lub jeśli okładziny są uszkodzone lub nierównomiernie zużyta, wymienić klocki.

• Zmierzyć grubości tarczy hamulca płyty mikrometrów w kilku miejscach wokół tarczy i porównać go z producenta zalecana minimalna grubość, jak wskazano w instrukcji sklep. Jeśli podręcznik sklep nie jest dostępny, sprawdź zewnętrznej krawędzi płyty jako minimalna dopuszczalna grubość jest często opieczętowane do metalu krawędzi zewnętrznej płyty. Wymienić płytę, jeśli zmierzone grubości jest poniżej minimum określonego, lub jeśli jest głęboko strzelił, wypaczonych lub pęknięty. Mam drobne płyty szkody naprawione przez sklep części hamulcowe sklep lub auto.