adcov.com

Jak usunąć Spleen w Cat

Gdy kot Uważa się, że pęknięcie śledziony, istnieje kilka sposobów, aby rozpocząć proces pomaga zwierzę leczyć. Różne badania dowiesz się, czy kot potrzebuje splenektomii lub usunięcie śledziony. Najpierw skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy te badania są konieczne.

Instrukcje

Jak usunąć Spleen w Cat

1 Ciężka niedokrwistość jest z pierwszej ręki wynikiem Pęknięcie śledziony. Jedynym sposobem, aby wykryć, czy niedokrwistość wystąpiła ma mieć kota, aby badania krwi i moczu zrobić. Testy te obejmują szuka problemów z nerek i wątroby oraz spowoduje decydując, czy zwierzę potrzebuje znieczulenia lub operacji.

2 Kolejny test, który pomoże zidentyfikować problem jest abdominocentesis. Jest to procedura, gdy strzykawka jest umieszczona w ścianie jamy brzusznej i stosowane do otrzymania krwi lub płynu z jamy brzusznej. Jeżeli we krwi w jamie, to pęknięcie śledziony jest najprawdopodobniej przyczyną. Radiogram inny sposób wykrywania powiększoną śledzionę i / lub znaleźć krwi do wnęki.

3. Jeżeli wniosek lekarza jest rzeczywiście pęknięta śledziona, Twój kot może być w potrzebie natychmiastowej stabilizacji i natychmiastowej operacji. Można to zrobić przez ciężkie znieczulenia poświęca się kota, a następnie nacięcia są wykonane na tułowiu na obszarze brzucha. Splenektomii jest następnie wykonywane, który obejmuje usunięcie całej śledziony podczas części mogą być składane do biopsji.

4 jest bardzo możliwe, że nowotwór można znaleźć na powierzchni śledziony. Jeśli jest to przypadek, to chemioterapia może być także konieczne. Jeśli komplikacja guza lub drugi jest zaangażowany, swoim zwierzę może podlegać płynach dożylnych, steroidami, leczenie tlenu i transfuzji krwi. Choroba śledziony może również powodować zaburzenia kołatanie serca, które wymagają EKG lub dodatkowych leków po operacji.

5 Efekt po zabiegu może obejmować zawalenia lub objawy nietolerancji wysiłku lub dziąsła swojego zwierzaka może okazać biały. Jeżeli którykolwiek z tych problemów powstaje, zasięgnąć porady lekarza weterynarii, tak szybko, jak to możliwe. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń podanych przez lekarza w celu zapewnienia szybkiego powrotu do zdrowia dla zwierząt.