adcov.com

Jak usunąć pieprzyk na nosie

Mole usuwanie generalnie nie jest do-it-yourself procedura, chociaż over-the-counter preparaty wydają się robi postępy (patrz źródła poniżej). Krety są stężenia melaniny, a aptece kremy historycznie nie można usunąć tych stężeń. Mol twarzy może nie być najlepszym miejscem do eksperymentowania albo. Zamiast tego, trzeba udać się do dermatologa w prosty sposób do wykonania. Należy pamiętać, że pieprzyk na nosie ma szczególne znaczenie, ponieważ jest to część ciała, która dostaje najwięcej bezpośredniego nasłonecznienia. W związku z tym jest bardziej prawdopodobne niż inne mola stać nowotworowych.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z dermatologiem, aby mieć usunięte mol.

2 Niech lekarz wiem, czy kret nie zmieniło kształt lub kolor niedawno. Jeśli tak, lekarz może wyciąć warstwy zdrowej skóry wokół mola, a także, co nie jest czymś ponad-the-counter rozwiązania mogą zrobić. To wycięcie służy jako dodatkowy margines bezpieczeństwa, więc komórki przedrakowe nie pozostały w tyle.

3 Poszukaj lekarza, który ma doświadczenie w laserowe usuwanie mol, zwłaszcza, że kret jest na nosie, bardzo widocznym miejscu, w którym ma minimalne blizny. Bliznę za znacznie mniej zauważalne przez laser, niż w przypadku wycinania z nożem. Laserowe leczenie jest o wiele droższe, choć. Scar zależy również od umiejętności lekarza.

Wskazówki:

  • Jeśli masz ponad 20 lat i na ciele pojawia się nowy pieprzyk, skonsultować się z lekarzem o tym.
  • Jeśli kret zmienia kolor lub rośnie, natychmiast skontaktować się z dermatologiem. Jedną z form raka skóry (czerniaka) rozprzestrzenia się bardzo szybko i jest szczególnie zabójczy, więc nie bierz możliwość guza lekko.