adcov.com

Jak usunąć metaliczny smak w ustach Spowodowane Medycyny

Niektóre lek trzeba wziąć zawiera substancje chemiczne, które pozostawiają resztę w ustach, które powodują, aby spróbować rzeczy, jak gdyby jedli coś metalowych. Jest to znane jako "smaku". Ten problem może doprowadzić do problemów z jedzenia niektórych pokarmów, czyli normalne działania. Na szczęście istnieje kilka środków zaradczych, które można podjąć w celu zmniejszenia smak w ustach.

Instrukcje

1 Zwiększ ilość razy można myć zęby w jeden dzień. Szczotkowanie zębów pomaga pozbyć resztek na języku, które mogą wynikać z przyjmowania leku.

2 szczotki lub zeskrobać język z czyszczenia języka. Ponieważ twój język jest bezpośrednio narażona na zły smak leku, zgarniania warstwy powinny ograniczyć lub wyeliminować smak w ustach. Idealnie, będziesz chciał to zrobić po zrobieniu leki.

3 przepłukać usta roztworem jednej szklance wody i jedną łyżkę soli. Pamiętaj, aby wypluć rozwiązanie po płukaniu.

4 soki napoje lub inne produkty, które mają silny smak, takie jak sok pomarańczowy, lemoniada lub żywności z marynować lub grilla sosem. Powinno to pomóc zamaskować metaliczny smak, jak również.

Wskazówki:

  • Upewnij się, że metaliczny smak jest rzeczywisty efekt uboczny leków, które przyjmujesz. W przeciwnym razie, może to być oznaką poważnej choroby.
  • Upewnij się, aby uniknąć jedzenia ani napojów z których leki nie będzie działać dobrze. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady na usunięcie złego smaku.