adcov.com

Jak usunąć drzazgę

Jak usunąć drzazgę


Ten artykuł jest dla Ciebie, jeśli masz skrawek drewna lub innego materiału tkwi pod skórą.

Instrukcje

1 Zanim wyjaśnię, jak usunąć drzazgę, myślę, że jest to konieczne, aby dać pewne ważne informacje na temat drzazgi. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, że głównym problemem jest zakażenie się drzazgi. Zakażenia można uniknąć, jeśli obszarem zainteresowania jest czysty. Po drugie, chyba drzazga jest bardzo duży lub bardzo głęboko pod paznokciem lub paznokieć, prawie wszystkie z nich mogą być usunięte ze środków samopomocy.

2 Nie próbuj usunąć lub głęboko osadzone duże drzazgi. Porozmawiaj z lekarzem na temat usuwania, dzięki czemu można uniknąć dalszego uszkodzenia i lub zakażenia.

3 Jeśli drzazga wykonana jest z drewna, nie dostaniesz obszar mokry. Woda powoduje pęcznienie drewna drzazga i stają się miękkie co znacznie trudniejsze do usunięcia.

4 Jeśli odłamek jest mała, to może być usunięta za pomocą sterylnej pincety i ostrą igłę. Umyj ręce i wysterylizować pęsety i igły przed próbą usunięcia drzazgę. Gotować pincety i igła jest woda lub zanurz je w alkoholu przed użyciem. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na chłodzenie. Po pincety są gotowe, próbują złapać drzazgę. Jeśli się nie uda, próbować podnosić drzazgę z igły. Nie uporczywie grzebać w obszarze, jak stanie się czerwone i bolesne.

5 Po usunięciu drzazgę zmyć wodą z mydłem. Zastosuj krem ​​z antybiotykiem i owiń obszar w bandaż. W ciągu najbliższych kilku dni, poszukaj zaczerwienienie, obrzęk, gorączka i ropy, co to jak objawy zakażenia. Umyć i bandaż obszar w ciągu najbliższych 5 dni, aby uniknąć zakażenia.

6 Jeśli drzazga jest bardzo mały i nie boli lub wpływać na codzienne życie, możesz poczekać, aż wyjdzie na własną rękę. Ponownie, należy obszar bardzo czyste, aby uniknąć zakażenia.

7 Poniżej przedstawione są różne sposoby o Unikaj się drzazgi. Nosić podczas chodzenia lub kapcie na drewniane podłogi lub do pokładów i porad dzieciom zrobić to samo. Nie trzyj powierzchni drewnianych pod prąd. Próżnia czyszczenia podłogi i dywan natychmiast, jeśli złamiesz obiekt ze szkła lub porcelany.