adcov.com

Jak usunąć Bee Stinger

Jak usunąć Bee Stinger


Użądlenia pszczół są bardzo denerwujące i bolesne. W niektórych przypadkach, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie środki, mogą być śmiertelne. Większość ludzi doświadcza żądło pszczoły w pewnym momencie w życiu, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak usunąć żądło. Ważne jest również, aby szukać dalszego leczenia, jeśli jest to konieczne. Korzystanie z kilku podstawowych kroków pomoże Ci uzyskać żądła pszczół na zewnątrz, i upewnić się, że ból i działania niepożądane są minimalne, jak to możliwe.

Instrukcje

1 Upewnij się, że nie ma już zagrożenia ukąszony. Jest to szczególnie ważne. Utrzymanie liczne użądlenia pszczół może doprowadzić do konieczności medycznej. Wydostać się z obszaru, który były ukąszony w natychmiast.

2 natychmiast wyjąć żądło pszczoły. Wiele osób mówi, że jest niebezpieczne wyciągnąć żądło się palcami lub pęsetą. Badania w UCR Entomologii doszedł do wniosku, że nie ma wielkiej różnicy w reakcji, czy można wyciągnąć żądło się lub zeskrobać go. Najważniejszą rzeczą jest usunięcie żądła, tak szybko jak to możliwe. Dłuższy szpikulec pozostaje w skórze, bardziej niekorzystny będzie reakcja.

3 Przejdź do szpitala natychmiast, jeśli (lub ktoś inny) są ukąszony więcej niż 10 razy. Również przejść do szpitala, jeśli zostały ukąszony w nosa, ust lub gardła. Obrzęk w tych obszarach mogą powodować zadyszkę, nawet jeśli ofiara Użądlenie nie jest uczulony.

4 Oczyścić teren z alkoholem lub mydłem. Następnie zastosować okład z lodu, aby zmniejszyć ból i obrzęk. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci. Jeśli (lub ofiary żądło) jest uczulony na ukąszenia pszczół, sprawdź dla adrenaliny automatycznego wstrzykiwacza (tzw EpiPen). Jeśli masz go używać zgodnie z zaleceniami. Jeśli nie masz tego urządzenia, ale mają, zadzwonić pod numer 911 natychmiast. Nie czekaj na objawy się pojawiają.

5 Miej oko na objawy anafilaksji, nawet jeśli nie jesteś uczulony. Objawy te są świąd, pokrzywka (wypukłe), ściągacze zaczerwienienie i duszność. Jeśli pojawią się te objawy, należy zadzwonić pod numer 911 natychmiast. Benedryl pomoże spowolnić reakcję, ale nie zatrzyma lub zapobiec.

6 Użyj przeciwhistaminowe zastosować balsam Calamine jeśli występuje świąd. Aloe Vera także może być stosowane. Swędzenie jest naturalną reakcją na użądlenie pszczoły, więc jest się czym martwić.

Wskazówki:

  • Pamiętaj, że coraz żądło się tak szybko, jak to możliwe, jest bardzo ważne.
  • Jeśli lekarz daje różne instrukcje na użądlenia pszczół, to najlepiej jest zastosować się do tych wskazówek.
  • Pamiętaj, że żółte kurtki, osy i szerszenie nie pozostawiają żądła. Reakcje anafilaktyczne mogą nadal występować, więc zwrócić uwagę.