adcov.com

Jak uspokoić oparzenie pary

Jak uspokoić oparzenie pary


Oparzenia parowe, podobnie jak wszystkich innych oparzeń, wahają nasilenie. Poważne oparzenia parowe wymagają uwagi lekarza, aby zapobiec zakażeniu i przepisze leki niezbędne do pełnego powrotu do zdrowia. Powierzchowne oparzenia parowej do pierwszej warstwy skóry, z drugiej strony, należy zwrócić uwagę tylko na siebie dla pełnego odzysku. Łagodzić i zapobiegać oparzenie parową z coraz gorzej poprzez natychmiastowe działania, zmniejszenie ciepła wokół oparzenia i obejmujące obszar rannego, aby zapobiec zakażeniu.

Instrukcje

1 należy przeprowadzić natychmiast zimnej wody na kontuzjowanej części ciała. Nadal działa na wodę aż palą pary nie ma już uczucie pieczenia.

2 Pokrywa pary palą z niewielką ilością mydła w płynie. Nie szorować. Całkowicie zmyć mydłem po zakończeniu.

3 Osusz oparzenie parowa z wentylatorem.

4 Zastosuj Aloe Vera żel do obszaru poszkodowanej. Aloes pomaga ukoić ból, a także pomaga w procesie zdrowienia.

5 Przykryć pary palą się gazy i taśmy. Użyj umiarkowanego nacisku podczas taping gazę, aby upewnić się, że przylega do skóry wokół szkody.

6 Take over-the-counter leki przeciwbólowe aby zmniejszyć ból przewlekły. Udać się do lekarza, jeśli silny ból od oparzenia pary trwa.

Wskazówki:

  • Nie należy używać płynów lub kremów na wszelkie oparzenia, ponieważ mogą one spowodować infekcję. Należy również unikać lodu i wody. Ekstremalne zmiany temperatury mogą uszkodzić skórę dalej.