adcov.com

Jak uspokoić kogoś w dół Kto jest Niebezpiecznie Emocjonalnie Udzielenie

Jak uspokoić kogoś w dół Kto jest Niebezpiecznie Emocjonalnie Udzielenie


Kiedy ktoś staje się niebezpiecznie wiesz emocjonalnie trudnej sytuacji, to jest istotne, że otrzymuje on właściwą uwagę potrzebną mu "deescalate." "Deescalation" to proces uspokojenie lub obniżenia, osoba z podwyższonym stanie wściekłości, paniki, depresji lub manii, tak, że może po raz kolejny jasno myśleć. Kiedy ktoś staje się tak emocjonalnie trudnej sytuacji, że jest niebezpieczny dla siebie lub innych, musisz się mu profesjonalnej pomocy i próbować uspokoić go w bezpieczny sposób.

Instrukcje

1 Podejście go powoli. Nie rób gwałtownych ruchów lub spieszyć się do niego; inaczej, twoje działania mogą być interpretowane jako zagrożenie. Skradać się powoli w jego stronę, upewniając się, że może cię zobaczyć.

2 Wear spokojny wyraz twarzy. Według "PEAK Zasobów Rozwoju dla asystentów opieki," ważne jest, aby dokonać spokój postawę tak, że osoba nie staje się bardziej podekscytowany i potencjalnie wojowniczy. Emocje i lęk może być zaraźliwe, więc jeśli sprawiają wrażenie, że jesteś reklamie, osoba w potrzebie może stać się bardziej podekscytowany.

3 Użyj spokojny, niski głos, gdy mówisz. Twój głos i dźwięk powinien brzmieć kojące, jeszcze surowy i uprzejmy. Ponownie, jeśli osoba w niebezpieczeństwie wyczuje, że jesteś gojenie-up, on nie będzie w stanie się uspokoić.

4 Utrzymuj kontakt wzrokowy. Postaraj się, aby go zamknąć oczy z Ciebie, które mogą pomóc mu zrozumieć, że troszczysz się o niego i to, co on przeżywa. Przytrzymaj kontakt wzrokowy bez wpatrując się agresywnie, który jest zastraszające.

5 Nie zasadzić się przed nim. On może to zinterpretować jako zagrożenie lub wyzwanie, i działać brutalnie do siebie. Zamiast zachować bezpieczną odległość i ustawić się pod kątem, który jest mniej zastraszające / grozi.

6 Powiedz coś podtrzymujące. Rozpocznij używając jego imienia. Na przykład: "Johnny, ja rozumiem, jak zdenerwowany musi czujesz teraz." Twoim celem jest, aby spróbować go uspokoić poprzez rozmowę i zachęcanie go do otwarcia się i i zobaczyć powód.

7 Odpowiadanie na niego spokojnie, jeśli angażuje się w rozmowę. Unikaj kłótni z tego, co wam powie. Jeśli robi dzikie oskarżenia i mówi rzeczy, które są nieprawdziwe, nie poniżają go, mówiąc mu, że jest w błędzie. Zamiast oferować rozwiązania i pomocy.

8 Nie grożą mu, mówiąc, masz zamiar zadzwonić na policję i powiedzieć jego rodzinie o tym incydencie. To go mieszać więcej, a Twoim celem jest, aby zminimalizować ryzyko wywołania niebezpieczną reakcję.

9 Przypomnij mu wielkich rzeczy w swoim życiu. Mówić o pozytywnych rzeczach; pomóc mu zrozumieć, dlaczego on musi deescalate i szukać pomocy.

10 Komfort go kiedy już się uspokoił. Po takim doświadczeniu emocjonalnym, może on zacząć płakać i czuć się przytłoczony poczuciem winy i strachu. Być pomocne, ale nadal utrzymują swoją spokojną postawę.

Wskazówki:

  • Należy zawsze ocenić sytuację zagrożenia. Jeśli osoba jest emocjonalnie trudnej sytuacji macha załadowaną broń, nie próbować podejść do niego i go uspokoić. Są chwile, kiedy najbardziej odpowiednie działanie jest wezwać policję, aby poradzić sobie z sytuacją.
  • W warunkach szpitalnych-obiektu, użyj chemiczne i fizyczne ograniczenia w ostateczności.
  • Jeśli ktoś emocjonalnie trudnej sytuacji robi samobójcze lub mordercze zagrożeń, nie wahaj się mu fachowej pomocy. Zawsze podjąć zagrożenia poważnie.