adcov.com

Jak uniknąć wrastających Toe Nail

Jak uniknąć wrastających Toe Nail


Wrastające paznokcie mogą być bardzo bolesne. Wrastające paznokcie są najczęściej spowodowane niewłaściwą przycinanie paznokci, ale czasami szkody dla paznokci, takich jak zakłopotany palca lub dziedzicznych cech może spowodować paznokci wyciąć głębiej w ciało na rogu palca. Bez względu na przyczynę, wrastające paznokcie można uniknąć lub wyleczyć z właściwego leczenia lub mniejszych zabiegach chirurgicznych.

Instrukcje

1 Przytnij paznokcie w linii prostej i unikać ich cięcia zbyt krótki. Cięcia paznokci zbyt krótki może spowodować, że rosną w głąb skóry na rogu palca.

2 Unikaj butów, które są zbyt krótkie lub ciasne na palcach. Buty, które są zbyt duże, mogą również powodować problemy poprzez wywieranie presji na palcach podczas spaceru lub jazdy.

3 Unikaj przycinanie paznokci zbyt często, jak to może wrastające paznokcie gorzej.

4 Trzymaj stopy czyste, aby zapobiec zakażeniu w wrastające paznokcie.

5 Stosowanie miejscowe leki, aby zmniejszyć ból i zapobiec infekcji. Te leki mogą pomóc, ale nie będą leczyć lub zapobiegać wrastaniu paznokci u nóg.

6 umówić się z podiatry do usuwania rogu paznokcia. Lekarz może zapewnić trwałą ulgę od wrastających paznokci, ale przystąpieniem do "drobnych operacji" na gwoździu sobie nie jest zalecane.