adcov.com

Jak uniknąć Ucho zapaśnika

Jak uniknąć Ucho zapaśnika


"Kalafiora ear" to termin ten oznacza stan, w którym dotknięte ucho wypełnia się płynem, oddziela się od chrząstki ucha i utwardza ​​w tkance. Ucho nabiera zdeformowanym wyglądzie, który wygląda jak roślina kalafiora, stąd nazwa. Kalafior ucho często występuje u osób, które uczestniczą w zapasach, rugby i MMA. Każdy tępy uraz ucha może powodować ten warunek jednakże, takich jak upadek. Można uniknąć tego stanu i uratować zdrowie i wygląd uszu z pewnych środków ostrożności.

Instrukcje

1 Unikaj udział w działaniach, gdzie ucho jest podatne na silne uderzenia. Nie uczestniczą w zapasach, MMA lub rugby, jak te sportowe mają wysoką występowanie kalafiora ucha.

2 noszenie nauszników ochronnych w postaci osłon uszu i kasków. Jeśli musisz wziąć udział w sportach, w których twoje uszy są podatne na uszkodzenia, należy zawsze nosić kaski ochronne. Gwarantuje to, że twoje uszy są w pełni chronione przed uszkodzeniem.

3 natychmiast odwiedzić lekarza, jeśli uważasz, że ucho zostało uszkodzone. Jak tylko ucho zaczyna puchnąć lub się bolesne, odwiedzić lekarza, który może być w stanie traktować stanu, zanim stanie się nieodwracalna.