adcov.com

Jak uniknąć kanałowe

Jak uniknąć kanałowe


Pod szkliwem zębów jest komora miazgi, która zawiera tkanki, naczynia krwionośne i nerwy. Rozciągającej się od komory miazgi w dół do korzeni dwóch kanałów, które rozciągają się do pulpy w końcu połączyć się z korzeni i otaczających tkanek pod. Gdy miazga wewnątrz tych kanałów zostaje zapalny lub zainfekowany, procedura zwana kanałowe jest niezbędne, aby zapobiec rozwojowi ropnia. Unikanie tego bolesnego postępowania jest prosta sprawa dbając o swoje zęby.

Przyczyny zapalenia i zakażenia miazgi

Bez prawidłowego leczenia, wgłębień i chorób dziąseł, takich jak zapalenie dziąseł może prowadzić do głębokiej próchnicy, które mogą spowodować zapalenie lub zakażenie miazgi. Aby zapobiec zarówno próchnicy i chorobom dziąseł, ćwicząc higieny jamy ustnej i otrzymujących regularne kontrole stomatologiczne są niezbędne. Uszkodzone zęby i zęby, które zostały poddane powtarzające zabiegów stomatologicznych są na większe ryzyko rozwoju infekcji i zapalenia miazgi.

Objawy stan zapalny lub zakażenie Pulp

Znaki, że miąższ wewnątrz korzeni jest zapalną lub zainfekowane to wrażliwość na ciepło i zimno, ból podczas żucia, przebarwienia szkliwa, obrzęk węzłów chłonnych i delikatne i wrażliwości w kości i tkanek wokół zęba dotkniętego. Czasami występują żadne objawy w ogóle, co jest jednym z powodów, dwa razy w roku wizyta u dentysty jest ważnym środkiem zapobiegawczym.

Canal Procedura głównej

Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​trzeba leczenie kanałowe, ona skierować do endodontist, który zbada i rentgenowskiego zębów. Po podaniu znieczulenia miejscowego do przestrzeni, endodontist będzie cięcie w koronie zęba i wstawić niewielki przyrząd do komory miazgi i kanały i usunąć zainfekowany lub zapalenie miazgi. Komora i kanały są wypełnione substancją podobną do gumy o nazwie gutaperka. Tymczasowe wypełnienie jest umieszczony w otworze w celu ochrony zębów to aż można wrócić do dentysty, aby mieć stały umieszczony na koronę zęba.

Co można zrobić w domu, aby uniknąć kanału korzeniowego

Praktykowanie higieny jamy ustnej jest najlepszym sposobem na uniknięcie kanału korzeniowego. Myć zęby dwa razy dziennie. Delikatne szczotkowanie na dwie do trzech minut jest idealny; trzymać szczoteczkę pod niewielkim kątem w stosunku zębów i dokładnie szczotkować dziąsła, gdzie spełniają zęby. Nici co najmniej raz dziennie, aby usunąć resztki jedzenia i płytki nazębnej z przestrzeni pomiędzy zębami, aby uniknąć nadmiernych bakterii w tych obszarach. Odwiedź dentystę co pół roku na badanie, aby upewnić się, że wszelkie problemy są wcześnie wykryte.

Alternatywy kanałowe

Jeśli lekarz mówi, że kanał korzeniowy jest w porządku, można najpierw spróbować jednego z kilku alternatyw dla tradycyjnego postępowania inwazyjnego. Niektóre endodontów używać laserów do odparowania zainfekowany lub zapalenie miazgi, pozostawiając nienaruszone, zdrowe miazgi co znacznie skraca czas bólu i ran. -Stronie jest to, że kanały korzeniowe laserowe są na ogół nie są objęte ubezpieczeniem i może kosztować od $ 500 tysięcy dolarów z kieszeni w momencie publikacji. Inną opcją jest leczenie eksperymentalne nazywa terapia tlenowo-ozonowa. Ponieważ bakterie nie mogą przetrwać w tlen, koktajl tlenu / ozonu jest podawany do zęba zabić zakażenia bez jakiejkolwiek operacji. Homeopatyczne alternatywą dla kanału korzeniowego polega tymczasowo zmiana diety w celu wyeliminowania przetworzonego cukru i mąki, spożywać mleka surowego, masła i ryby, i zastosować proszek Goldenseal do chorego zęba i dziąsła, aż infekcja ustępuje.

Wskazówki:

  • Upewnij się odwiedzić dentystę co pół roku
  • Nie wolno ignorować ból w jamie ustnej
  • Ból może odejść w ustach, ale problem nie jest rozwiązany