adcov.com

Jak uniknąć ciąży po 40 roku życia

Jak uniknąć ciąży po 40 roku życia


Kiedy kobieta osiąga menopauzę, jej cykl miesiączkowy zatrzymuje się, sygnalizując koniec jej wieku rozrodczym. Jednak ten występuje około 50 roku życia, więc kobieta ryzyko zajścia w ciążę jeszcze w jej 40s. Jeśli zdecydowaliśmy, że nie chcemy, aby wychować dzieci po włączeniu 40, należy podjąć staranne kroki w celu zapobiegania niechcianej ciąży. Istnieje kilka sposobów, można tego dokonać, ale upewnij się, że należy porozmawiać z lekarzem, aby w pełni je zrozumieć.

Instrukcje

1 Omów swoje obawy z lekarzem. Twój ginekolog lub lekarz pierwszego kontaktu może ocenić Cię przez kompletnego fizycznego. Zapytaj go, jaka metoda antykoncepcji jest dla Ciebie. Poinformować go o jakiekolwiek dolegliwości lub suplementów może być podejmowanych w celu uniknięcia niekorzystnych interakcji. Niektóre metody antykoncepcyjne mogą kolidować z lekami na skrzepy krwi lub choroby serca.

2 poddać się operacji, jeśli są pozytywne, że nie chcesz dzieci po osiągnięciu 40 roku życia. Chirurgiczna sterylizacja jest rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego partnera. U kobiet, rury są związane, spalone lub zastąpić implantów zapobiegających jajko z podróży przez nich. U mężczyzn, bloki lekarz nasieniowodów, które niesie spermy z jąder zewnętrznych. Jeśli operacja zakończy się powodzeniem, gdy mężczyzna wytrysk, brak plemników będzie obecny.

3 zdecydować się na codzienne pigułki antykoncepcyjnej, jeśli czujesz się pewny, że będziesz pamiętać, aby zabrać go w tym samym czasie każdego dnia. W przypadku pominięcia dawki, należy postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, aby wrócić na plan, jak wszelkie przejazdy pigułki może zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

4 Zapytaj lekarza o inne opcje antykoncepcyjne, jeśli nie jesteś pewien, czy będziesz pamiętać, aby wziąć tabletkę dziennie. Plastry, pierścienie, strzały i spirale są wszystkie metody kontroli urodzeń, które mają różne kierunki użytkowania. Łatka i pierścień są wykorzystywane przez trzy tygodnie, a następnie jeden tydzień bez. Wkładki mogą być przechowywane w przez okres do pięciu lat, jeżeli hormonalnych, lub do 10 lat, jeśli nie-hormonalne. Omów te metody i jak często trzeba je z lekarzem.

5 badawcze inne metody, które są używane tylko wtedy, gdy masz stosunek seksualny. Czapki szyjki macicy, przepony lub antykoncepcyjne gąbki są wstawiane przed rozpoczęciem współżycia. Zapytaj lekarza, czy jeden z tych metod jest dla Ciebie i zaplanować wizytę do zamontowania z nim. Pamiętaj, aby pozostawić urządzenie w przez co najmniej osiem godzin po stosunku jest skończona. Użyj nowego urządzenia za każdym razem.

6 Poznaj objawy owulacji i obserwować zmiany. Owulacja może przynieść na zmiany śluzu szyjkowego więc unikać współżycia, gdy przypomina konsystencję białka jaj.