adcov.com

Jak uniknąć Altitude Sickness

Jak uniknąć Altitude Sickness


Najlepszym sposobem leczenia choroby wysokościowej jest uniknięcie jego wystąpienie w pierwszej kolejności. Oprócz zarządzania twój góra wspinać się elegancko, można również stosować środki dietetyczne i leki, aby zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej.

Instrukcje

1 Pakiet mnóstwo ibuprofenu. Dostępnych ponad-the-counter leki przeciwbólowe, jest najbardziej skuteczne w leczeniu bólów głowy i ciała wywołane na dużych wysokościach. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat innych leków na receptę (nifedypina, frusemide i acetazolamidu), które mogą zwalczania początek i objawy choroby wysokościowej.

2 Unikaj używania alkoholu, tytoniu i leków uspokajających. Wszystkie 3 wpływu ani oddychanie lub nawilżenie, które są funkcje organizmu, które muszą być optymalnie utrzymane na dużych wysokościach.

3 Bądź nawilżona. Zwiększyć spożycie wody od zwykłych 2 do 3 litrów na od 4 do 6 litrów (innymi słowy, podwoić). Dietę o wysokiej kaloryczności załadowany w węglowodany, które dostarczają organizmowi niezbędnych zapasów energii, które również pomogą przepływ tlenu przez krwiobiegu. Ogranicz spożycie tłuszczu i sodu.

4 Ascend powoli. Jest to absolutnie niezbędne. Eksperci zalecają wspinaczki nie więcej niż 1000 metrów dziennie na wysokościach powyżej 8000 metrów. Musisz dać sobie wystarczająco dużo czasu na aklimatyzację do każdej nowej wysokości przed przystąpieniem przenieść wyżej, i nie zbyt wysilać fizycznie po osiągnięciu nowej wysokości. Unikaj wspinaczki dalej, jeśli którykolwiek z objawów choroby wysokościowej wpływa na Ciebie. Nie wędrówkę roku i do góry aż wszystkie objawy zniknęły całkowicie.

5 Climb wysoka, ale spać niskie. Na co 3 dni spędzonych wspinaczka, należy poświęcić co najmniej 2 noce w tym samym niższych wysokościach. Snu co najmniej 500 metrów niższe niż najwyższa wysokość ty zaaklimatyzować się w ciągu dnia. Bezsenność może towarzyszyć zmniejszony dopływ tlenu na dużych wysokościach, doświadczenie, co sprawia, że ​​jest mądrzejszy wybór spać na niższych wysokościach, do których organizm jest już zaaklimatyzować.

Wskazówki:

  • Choroba wysokościowa ogół tylko zaczyna wpływać na ludzi, którzy osiągnęli na wysokości przekraczającej 8000 stóp (2400 metrów).
  • Są powszechnie stosowane leki na receptę, aby walczyć z objawami choroby wysokościowej. Po pierwsze, nifedypina (sprzedawane pod markami Adalat, Nifedical i ProCardia), a po drugie, frusemide (oznaczone jako pozwoli na wysunięcie), nigdy nie powinny być podejmowane bez uprzedniego odprawa od lekarza. Mogą one spowodować poważne komplikacje w niektórych osób, a nawet może pogorszyć pewne objawy choroby wysokościowej.