adcov.com

Jak unikać podnoszenia Gdy masz śródmiąższowe zapalenie pęcherza

Jak unikać podnoszenia Gdy masz śródmiąższowe zapalenie pęcherza


Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego jest chorobą, która powoduje ból w pęcherzu i regionu pęcherza. Objawy śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego od łagodnego do ciężkiego bólem kruchość w obszarze poduszki. Kobiety mogą odczuwać bardziej bolesne objawy podczas miesiączki lub współżycia seksualnego. Niektórzy pacjenci są poinstruowani, aby uniknąć w kucki lub podnoszenia coś ponad 20 kg, aby uniknąć zaostrzenia. Ponieważ stres fizyczny może mieć negatywny wpływ na pęcherz jeśli masz śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, unikać podnoszenia jak najwięcej.

Instrukcje

1 Carry rzeczy po jednym na raz. Na przykład, gdy pacjent przyjmuje zakupy z samochodu, przynieść kilka rzeczy na raz, a nie cały worek. Mimo że można zrobić więcej wycieczki, twoje ciało będzie dziękuję za to.

2 Użyj plecak jeśli musisz nosić przedmiotów, które ważą w sumie ponad 20 kg. Umieść pusty plecak na szczycie krześle lub stole, a nie podłogi. Wypełnij plecak z przedmiotów. Spakować plecak i umieścić go na plecach, bez kucki, a to jest na stole lub krześle. Wolno wstać i utrzymać w pozycji pionowej podczas przenoszenia plecaka.

3. Poproś o pomoc kumpla lub sąsiada. Jeśli potrzebujesz mieć coś ponad 20 kg podniesione, ktoś inny zrobi to za Ciebie. Chociaż może to być niewygodne, aby zapytać, to będzie o wiele bardziej zdrowe dla Ciebie w dłuższej perspektywie.

4 Unikaj ćwiczeń, który wymaga do zrobienia wyciągów lub kuca. Obejmuje ciężarów --- --- nawet mniejsze ciężary i przykucnął robiąc rzuca i warstw w balecie.

5 Jeśli masz dziecko, wózek kroczący używać zamiast przenoszenia go. Jeśli ona jest małe dziecko, wyjaśnić jej, dlaczego nie można ją odebrać. Zapytaj ją na spacer zamiast. Twoje dziecko może zaskoczyć swoją nowo odkrytą niezależność.

Wskazówki:

  • Porozmawiaj z lekarzem o innych kroków, które można podjąć, aby uniknąć podnoszenia ciężkich. Mogą one pomóc w codziennej rutyny.
  • Unikanie podnoszenia ciężkich nie jest leczenie śródmiąższowe zapalenie pęcherza.