adcov.com

Jak unikać cukrów prostych

Istnieją dwa podstawowe źródła węglowodanów prostych i złożonych. Złożone węglowodany znajdują się w ziarnach, zbóż, chleb, makaron, ziemniaki skrobiowe, oraz innych elementów, które trwać dłużej, aby podnieść poziom cukru we krwi. Cukry proste znajdują się w tabeli cukry, syropy i owoce, które znacznie szybciej podnoszą poziom we krwi, często powodując niebezpieczne kolce poziomu we krwi. Niektóre cukry są oczywiste, a inne nie, ale wszystkie cukry proste można uniknąć z przygotowaniem i cierpliwości.

Instrukcje

1 Przyzwyczaj się do czytania listy składników na produktach używanych i jedzenia. Wymienia składniki są ogólnie na opakowaniu na produktach spożywczych. Rozumiemy, że bliżej składnika wydaje się na górze listy, więcej tego składnika jest w produkcie.

2 Zrozum rodzaje i nazwy cukrów prostych. Cukry proste to cukry proste lub pojedyncze cząsteczki cukrów i disacharydy lub dwie cząsteczki cukrów. Sprawdź na etykietach do monosacharydów, takich jak fruktoza, które fruktoza lub galaktoza, która pochodzi od cukru mleka. Szukaj dalej na disacharydy, takie jak sacharoza (cukier stołowy), maltoza (cukier słodowy). lub laktoza (cukier mleczny).

3 Zwróć uwagę na syropy i miód. Wiele naturalnych syropy i miód nie są według ich poszczególnych rodzajów cukru, tak jak on sam. Sprawdzić, syrop kukurydziany, a szczególnie zwykłych środków słodzących stosowanych w zastępstwie cukru w ​​wielu przepisów. Rozumiemy, że syrop klonowy i miód są wykorzystywane do smaku i słodziki i są w dużej mierze składa się z cukrów prostych.

4 Unikać dodawania cukru do jedzenia. Cukier stołowy lub sacharoza jest najczęściej z cukrów prostych i często najprostszym wykluczyć. Skosztować różne rodzaje zamienników cukru, jak równy lub Splenda które oferują słodycz cukru bez kalorii. Spróbuj przyzwyczaić nie używając cukru w ​​kawie, herbacie i innych wspólnych miejsc ludzie używają cukru.

5 Zwróć uwagę na cukry alkoholu. Te rodzaje cukru są powszechnie spotykane w miętówki i gum do żucia. Szukaj typowych cukrów, alkoholi, takich jak ksylitol, sorbitol, mannitol i wśród listy składników. Zastanów się, z wyłączeniem składników, które kończą się w "tol" jeśli nie jesteś pewien, czym one są, jak mogłyby być rzadziej alkohol cukrowy.

Wskazówki

  • Porozmawiać z dietetykiem o wskazówki na temat unikania cukrów prostych, które są trudne do znalezienia.
  • W zależności od Twoich problemów może nie być potrzebne, aby usunąć wszystkie cukry proste z diety. Fruktoza jest cukier naturalne i zdrowe, który powoli wchłaniane do krwiobiegu.