adcov.com

Jak testować przez Shigella

Jak testować przez Shigella


Shigella lub zakażenie pałeczkami Shigella, to infekcja bakteryjna, która powoduje biegunkę. Nie jest niczym niezwykłym, biegunka jest krwawa. Shigella najczęściej dotyka dzieci w wieku od 2 do 4, ale każdy może go uzyskać. Ta infekcja, która występuje najczęściej w okresie letnim, jest przekazana przez tych, którzy wchodzą w bezpośredni kontakt z zakażoną stolca lub ścieków, który zawiera Shigella i wtedy nie ćwiczyć odpowiednie techniki mycia rąk i podstawowych urządzeń sanitarnych. Zgodnie z Mayo Clinic, Shigella jest potwierdzone badaniami laboratoryjnymi i może być odporne na antybiotyki, więc lekarze przepisują leki tylko w ciężkich przypadkach lub jeśli osoba z Shigella ma już osłabiony system odpornościowy.

Instrukcje

1 Dowiedz się ogólny kurs, Shigella następuje, gdy jest przekazywana. Zakażenia Shigella zazwyczaj rozpoczyna się w ciągu dwóch dni od kontaktu, trwa około tygodnia, a oprócz biegunki, która może mieć krew lub śluz w nim, dziecko może doświadczyć skurcze brzucha lub uruchomić gorączkę. Zadzwoń do lekarza, jeśli dziecko staje się odwodniona i ma gorączkę, która jest 101 C lub wyższej.

2 Ucz się od czynników ryzyka zarażenia Shigella, ale należy pamiętać, że higiena jest najlepsza profilaktyka; w krajach rozwijających się należy przyjąć, że Shigella jest obecny przez większość czasu i należy zachować ostrożność. Ustawienia grup, takich jak koszary, ośrodków opiekuńczych i domów opieki są wspólne źródła epidemii Shigella. Mężczyźni w związkach jednopłciowych są także większe ryzyko zarażenia Shigella.

3 umówić się z lekarzem w celu potwierdzenia Shigella, jeśli jesteś świadomy innych przypadkach Shigella w społeczności lub jeśli Twoje dziecko ma problemy z utrzymaniem nawilżona i działa wysoką gorączkę; może być konieczne dożylne uwodnienie w szpitalu. Badania laboratoryjne w zainfekowanej kału mogą wykryć obecność bakterii Shigella i inne testy pomaga lekarzowi określić, czy i jakie potrzebne są antybiotyki. Około 14.000 przypadki są zgłaszane Shigella roku w Stanach Zjednoczonych, choć liczba ta może być 20 razy wyższe z powodu łagodnych infekcji, które nie zostały potwierdzone w testach lub otrzymują interwencji medycznej.

4 Weź receptę na antybiotyk, jeśli to konieczne, aby skrócić zakażenia Shigella przez kilka dni lub pomóc zatrzymać epidemię Shigella. Nie leczyć biegunkę z ponad-the-counter leków, takich jak Imodium lub Lomotil, ponieważ zarówno może nasilać objawy. Lekarze mogą przepisywać cyprofloksacynę dla dorosłych lub ampicylinę, Rocephin, Septra lub Bactrim; zakończyć wszystkie leki.

Wskazówki:

  • Częste, dokładne mycie rąk jest najlepszym sposobem na uniknięcie Shigella.
  • Oprócz miejsc, gdzie grupy ludzi mieszkających lub zbierają, ogniska Shigella mogą być spowodowane przez kontakt z zanieczyszczoną wodą przez parki pływackich lub powitalnych lub za pośrednictwem produktów spożywczych, które są uprawiane w wodzie zawierającej Shigella zakażonych ścieków lub zebranych przez pracowników, którzy nie korzystają z dobrze higieny.
  • Shigella może wciąż być obecne w kale do dwóch tygodni po główne objawy rozwiązać.