adcov.com

Jak testować przez Rocky Mountain Spotted Fever

Gorączka plamista Gór Skalistych jest wspólna nazwa dla zakażenia bakteryjnego znanego jako naukowo Rickettsia rickettsii. Jest to najbardziej śmiertelna choroba riketsjami w Stanach Zjednoczonych. Gorączka plamista Gór Skalistych są przenoszone na ludzi przez kleszcze z rodzaju Dermacentor. Jest ona zdiagnozowana poprzez badanie lekarskie i badania krwi.

Instrukcje

1 Przestrzegać początkowe objawy gorączka plamista Gór Skalistych. Pierwsze oznaki tej choroby są objawy grypopodobne, że to gorączka, dreszcze i bóle mięśni. Mogą również wystąpić inne objawy, takie jak ogólne zamieszanie i bóle głowy. Objawy te zazwyczaj zaczynają od dwóch do 14 dni po zostałeś ugryziony przez zakażonego kleszcza.

2. Wykonaj badanie lekarskie pacjenta. Następny znak gorączka plamista Gór Skalistych zazwyczaj charakterystyczną wysypka, która występuje w około 80 procentach wszystkich pacjentów. Zaczyna się na nadgarstkach i kostkach w ciągu kilku dni od wystąpienia gorączki i rozprzestrzenia się większość ciała.

3 Poszukaj późniejszych objawów gorączka plamista Gór Skalistych. Objawy zaawansowanej choroby to utrata apetytu, biegunka, halucynacje, nudności, niezwykłą wrażliwość na światło, ekstremalne pragnienie i wymioty.

4 Prowadzenie standardowe testy laboratoryjne gorączka plamista Gór Skalistych. Próbka krwi mogą wykazywać niską liczbę płytek krwi, powszechnie określane jako mniej niż 100 tysięcy płytek na milimetr sześcienny. Niskie stężenie sodu we krwi, powszechnie określane jako mniej niż 135 milisekund moli na litr, może występować w 30 procent pacjentów. Pacjenci z gorączka plamista Gór Skalistych może również podwyższony poziom enzymów wątrobowych.

5 Wykonaj test immunofluorescencji pośredniej w celu potwierdzenia diagnozy. Pobrać próbkę krwi i dodać związek oznakowania, które przywiązują się tylko do przeciwciał dla gorączka plamista Gór Skalistych. Wystawiać oznaczony próbki na światło ultrafioletowe. Przeciwciała te mogą być identyfikowane przez blask związkowi znakowania.