adcov.com

Jak testować przez Herpes Simplex

Jak testować przez Herpes Simplex


Opryszczka powoduje wirus opryszczki. Istnieją dwa typy wirusów opryszczki, simplex 1 i 2. simplex simplex 2 jest opryszczka narządów płciowych, co wpływa na powierzchnię wokół genitaliów, pośladków i wewnętrznej stronie ud. Herpes simplex 1 jest doustny, który wpływa do strefy poza ujścia wokół ust i nosa. W poważnych przypadkach, opryszczka 1 może rozprzestrzeniać się do oczu, w takim przypadku pacjent powinien skontaktować się z lekarzem jak najszybciej. Oba wirusy opryszczki pospolitej są zaraźliwe poprzez kontakty seksualne i kontakt skóra do skóry. Istnieje kilka sposobów, które lekarz może testować zarówno wirusy opryszczki pospolitej 1 i 2. Można również test na wykrycie wirusa herpes simplex w domu z zestawów, które można zamówić w Internecie.

Instrukcje

1 Idź do lekarza. Większość lekarzy może określić, jeśli albo herpes simplex 1 lub 2, patrząc na aktywnym wybuchu. Opryszczka narządów płciowych często są rany otwarte, sączące rany, które są bolesne, a czasem lekko swędząca w dotyku. Owrzodzenia jamy ustnej wirusem opryszczki, znane jako opryszczka są chrupiący rany, które są na ogół bolesne i spęcznienia i jak wrzody opryszczki narządów płciowych, może być wypełniona Kot i śluzu klarownej cieczy.

2 Pobierz kultury opryszczki. Lekarz może zrobić zgarnianie ból podczas epidemii opryszczki i wysłać go do laboratorium w celu ustalenia, czy masz wirusa opryszczki. Ta metoda może być stosowana, jeśli masz otwartą ranę, która nie wygląda charakterystyka wirusa herpes simplex, ale lekarz chce sprawdzić, żeby się upewnić. Nawet jeśli test wraca negatywne, to nie znaczy, że nie masz wirusa Herpes simplex. Badanie krwi należy zgłosić, jeśli lekarz nadal podejrzewa masz wirusa opryszczki.

3 Wykonaj badanie krwi. Lekarz wykona badanie krwi lub wysłać do szpitala, aby badanie krwi na opryszczkę. Test ten jest idealny, jeśli nie masz żadnych objawów opryszczki, ale uważa, że ​​może być zainfekowany z powodu skóra do skóry lub kontakty seksualne z kimś, kto zdiagnozowano opryszczkę. Jeżeli test kultura nie była bezowocna, badanie krwi jest również dobrą alternatywą. Wreszcie, jeśli lekarz chce sprawdzić na opryszczkę w latach epidemii, test ten jest idealny. Badanie krwi opryszczki należy wziąć około ośmiu tygodni po zostałeś zainfekowany i nie można określić, czy są zakażone opryszczka 1 lub simplex 2. badania krwi nie będzie także określić, czy będzie mieć objawy opryszczki w przyszłości, jeśli masz nie miał jeszcze ogniska. Według Royal Hospital w Adelajdzie w Ontario, badanie krwi pozwala opryszczki fałszywie ujemny w około 15 procent pacjentów, którzy otrzymują test i otrzymać wyniki negatywne.

4 Test na opryszczkę w domu. Niektóre laboratoria, takie jak prywatne Diagnostics (patrz źródła) oferują prywatne, testy at-home opryszczki, gdzie wybrać się na bawełniany wacik skrobanie w domu i wysłać go do laboratorium. Możesz zamówić umiarkowanie cenowo zestaw online i zachować prywatność, ale pamiętaj, że lekarz może zwykle sprawdzić, czy masz opryszczkę, patrząc tylko na swoje rany, a może zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy.

Wskazówki

  • Umówić się z lekarzem tak szybko, jak masz ogniska - będzie to łatwiejsze dla lekarza, aby sprawdzić, czy masz opryszczkę, jeśli nie jesteś pewien.
  • Nie zakładaj, że nie mają opryszczkę tylko dlatego, że testy były negatywne - Twój test może dostarczyły fałszywie dodatni.