adcov.com

Jak testować przenośne gaśnice

Jak testować przenośne gaśnice


Gaśnice przenośne odpowiednio przetestowane pożaru mogą łatwo zgasić ogień jeszcze przed nieoczekiwaną płomienie rosną do tego stopnia, że ​​mogą wymagać drastycznych działań. Każde stowarzyszenie ochrony przeciwpożarowej ma własne zasady i procedury dotyczące postępowania z przenośnych gaśnic. Jednak różni się w procesie obsługi, wszystkie przenośne gaśnice, wykonaj tę samą procedurę testowania jego składników. Jeśli chcesz się upewnić, że przenośna gaśnica jest gotowa do walki żadnego śladu ognia, przetestować siebie dzisiaj.

Instrukcje

1 Usuń gaśnicy przenośnej z jego mechanizmu trzymającego, wyciągając go z pudełka szkła.

2 Sprawdź górną część swojej gaśnicę przenośną i znajdź uchwyt squeeze. Uchwyt prasujący są obok manometrze, który jest okrągły obiekt o cyfr wydrukowanych na nim. Patrz na to, że ma węża, jak również prawo etykieta wskazująca, jaki typ gaśnicy jest. Poniżej uchwytu squeeze, powinieneś zobaczyć pieczęć bezpieczeństwa lub szpilki. Nie próbuj plomb oraz o to, że jest w pełni w stanie nienaruszonym.

3 Chwyć przenośną gaśnicę ze swoimi dwiema rękami, kładąc dłoń na jego uchwyt squeeze i, z drugiej strony węża. Poczuj ciężar przenośna gaśnica jest. Jeżeli gaśnica jest bardzo lekka, może to oznaczać, że jest pusty. Sprawdź, czy uszczelka została złamana, a jeśli tak, to poprosić o wymianę gaśniczym.

4 Praktyka trzyma węża gaśnicy za kierując się do końca na obiekty wokół ciebie. Zrób sobie dobrze z poczuciem posiadania wycisnąć przenośna gaśnica w uchwyty w jednej ręce trzymając wąż z drugiej.

5 Umieścić przenośną gaśnicę z powrotem w jego mechanizm trzymający.

Wskazówki:

  • Zapoznaj się z fraz. Zwrot ten jest używany do znając standardowe czynności przy obsłudze gaśnicy przenośnej: P-Pociągnij stykowy, Skieruj Hose, S-uchwyty, ścisnąć i S-Sweep the Fire. Będzie to służyć jako mantrę podczas korzystania przenośna gaśnica. Trzymaj tylko przenośną gaśnicę z obu rąk w całej fazie testowania.