adcov.com

Jak testować pH pochwy

Jak testować pH pochwy


PH pochwy jest zasadowość i kwasowość wydzieliny w pochwie. Twoje pH pochwy może powiedzieć, czy jest problem lub zakażenie. Będzie najprawdopodobniej chcą przetestować pH pochwy, kiedy doświadczasz dziwny zapach, swędzenie lub pieczenie podczas oddawania moczu, lub upławy. Badanie pH pochwy może określić, czy masz drożdże, które można wyleczyć z ponad-the-counter objawów lub bardziej poważny problem pochwy.

Instrukcje

1 Zakup zestawu testowego pH pochwy. Możesz kupić zestaw testowy w lokalnej drogerii, online, lub dostać jeden z gabinecie ginekologa.

2 Sprawdź swoją pH pochwy. Test jest taśmą z papieru pH. Trzymaj papier przed ścianie pochwy przez pięć sekund.

3 Poczekaj na kolorze na papierze pH do rozwoju. Ten etap może trwać nawet pięć minut, w zależności od zestawu.

4 Porównaj kolor swojego pasa pH papieru do kolorów na wykresie. Ustal kolor na wykresie, który jest najbliżej Twojej koloru taśmy.

5 Określ poziom swojej pH pochwy. Kolor na wykresie będzie odpowiadać z wielu. Normalne pH pochwy wynosi około 3,8 do 4,5, ale twój pH może być wszędzie od 1 do 14, 14 jest najbardziej kwaśny i 1 jest najbardziej podstawowym. Jeśli pH pochwy jest poniżej 3,8, prawdopodobnie masz drożdże i może zakupić zestaw over-the-counter drożdże. Jeśli masz pH pochwy na 4,5, do lekarza, ponieważ może masz bakteryjne zapalenie pochwy lub inne zaburzenia potrzebujący pomocy medycznej.

Wskazówki:

  • Twój ginekolog może również przetestować pH pochwy w jego biurze.
  • Testowanie pH pochwy nie dowiesz się, czy masz HIV lub jakąkolwiek inną chorobą przenoszoną drogą płciową.