adcov.com

Jak testować na wodobrzusze

Wodobrzusze odnosi się do gromadzenia się płynu w jamie brzusznej. Płyn ten jest wynikiem wyniszczających chorobach takich jak rak wątroby, alkoholizm i typu infekcji (wątroba). Niektóre sposoby leczenia puchliny brzusznej obejmują leki moczopędne, paracentezy (procedura usuwania płynu z żołądka) i antybiotyki, jeżeli istnieje infekcji. Istnieją różne metody, w jaki sposób do testowania wodobrzusze.

Instrukcje

1 Umieścić pacjenta w pozycji leżącej (twarzą do góry) i je położyć na płaskiej wygodnej powierzchni.

2 Spójrz na brzuchu i obserwować, czy części skóry wystają. Może to wskazywać na obecność wodobrzusza.

3 Połóż lewą rękę na brzuchu pacjenta, w pobliżu pępka. Nie puszczaj.

4 Połóż prawą rękę nad lewą ręką.

5 Trzymaj się prawą środkowy palec i dotknij lewą palec środkowy, który jest jeszcze w brzuchu pacjenta. Powtórz ten ruch wielokrotnie stukając. To jest nazywane percussing.

6 Słuchaj dźwięku wykonane podczas opukać. Sprawdź na bębenkowej (wysoki dźwięk) w porównaniu głuchym dźwiękiem i odczytaj z nich.

7 Przesuń lewą rękę powoli z pępka i na zewnątrz w kierunku boków. Nadal opukać i określenia jakości dźwięku.

8 Powtórz krok 7 aż do pokrycia całego obszaru żołądka. Wodobrzusze jest obecny podczas Tympany słychać nad pępkiem i otępienie słychać graniczące krawędzie żołądka.

9 Rolka pacjent po przeciwnej stronie do miejsca, gdzie stoisz.

10 Powtórz kroki od 3 do 8. Wodobrzusze jest obecny, gdy dźwięk jest bębenkowej w kierunku bioder i głuchy dźwięk jest w kierunku pępka.

11 miejsce w pozycji leżącej pacjenta (twarzą do góry) ponownie.

12 Zastosuj powierzchni dłoni prawej ręki na środkowej części żołądka.

13 Stosowanie silnego nacisku.

14 Zastosuj lewą rękę na prawej stronie brzucha i nadać mu ostry kurek. Jeśli obecny jest wodobrzusze, poczujesz ruch płynu wzdłuż prawej strony. Jest to znane jako fali uderzeniowej.