adcov.com

Jak testować na chorobę Addisona

Jak testować na chorobę Addisona


Choroba Addisona rzadkie, ale ciężkie zaburzenie endokrynologiczne charakteryzują się niedoborem hormonów steroidowych wytwarzanych przez nadnercza. Choroba Addisona wpływa tylko jeden na 100 tysięcy ludzi, a jednocześnie może uderzyć w każdym wieku, to zazwyczaj występuje w równym stopniu u mężczyzn i kobiet w wieku od 30 do 50. Jeśli podejrzewasz, że ty lub ktoś kogo znasz może ten wykazuje oznaki zaburzenia, to musisz nauczyć się, jak do badania choroby Addisona.

Instrukcje

Dowiedz się, jak test na chorobę Addisona

1 Dowiedz się, co to znaczy mieć chorobę Addisona. Nadnercza, położone bezpośrednio nad każdą nerką, są przypisane zadanie regulowanie każdego narządu i tkanki w organizmie. Aby to zrobić, to jest konieczne, aby te gruczoły do ​​produkcji wystarczających ilości glikokortykoidów i mineralokortykoidów, czyli hormonów kortyzolu i aldosteronu. W chorobie Addisona, funkcja ta jest ograniczona.

2 Rozpoznaj objawy choroby Addisona. Następujące objawy mogą pojawić się w czasie: zmęczenie, osłabienie mięśni, utrata masy ciała towarzyszy utrata apetytu, niski poziom cukru we krwi (hipoglikemia), bardzo niskie ciśnienie krwi, zwiększona pigmentacja skóry i pragnienie słonych pokarmów.

3 Plan na badanie krwi, które należy podjąć w celu określenia, czy być może cierpi na chorobę Addisona. Stężenia potasu, sodu, kortyzol i ACTH (hormon adrenokortykotropowy), wydzielany przez przysadkę mózgową zostaną zmierzone, oprócz poziomu przeciwciał obecnych.

4 rolki w rękawie w teście stymulacji ACTH, w którym mierzy się poziom kortyzolu we krwi przed i po iniekcji syntetycznych ACTH był podawany. Niski poziom uwalniania kortyzolu, albo wcale, w odpowiedzi na syntetycznym ACTH sugeruje zaburzenia gruczołów nadnerczy.

5 Bądź przygotowany na TK brzucha (znany jako tomografii) do poszukiwania nieprawidłowości strukturalnych nadnerczy. Należy pamiętać, że ten test może być powtórzony obrazowania na przysadkę mózgową, jak również.

6 Spodziewaj jeden zastrzyk z insuliny, tym razem. Lekarz może wykonać ten test, aby sprawdzić, jak kortyzon poziom produkcji i glukozy we krwi w odpowiedzi na wprowadzenie insuliny. Podczas normalnego działania nadnerczy, obecność insuliny powoduje poziomów kortyzonu rosnąć i poziom glukozy spadnie.

Wskazówki

  • Choroba Addisona jest czasami określany jako przewlekłą niewydolność nadnerczy hypocortisolism.
  • Osoby dotknięte chorobą Addisona są często określane w piśmiennictwie jako "Addisonians".
  • W ostrej niewydolności kory nadnerczy (znany również jako "Addisona"), pewne objawy mogą pojawić się nagle, takie jak wymioty i biegunka, ciężką lub ból dolnej części pleców, nogi i brzucha.