adcov.com

Jak testować na AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową

Testy na AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową są na rynku od lat. Jest nawet w domu test na HIV, które mogą stać się laboratorium referencyjnego do badań i wyników. Dużo sprzętu i szkolenie jest potrzebne w celu przetestowania na AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową, a takie badania powinny być wykonane przez profesjonalistę w stanie, szpitalu lub innym laboratorium. Same testy są raczej proste i używać takich technologii ELISA, który od dziesięcioleci.

Instrukcje

Testowanie na AIDS

1 zebrać próbki krwi od pacjenta. Wirowania w wirówce w celu oddzielenie osocza od reszty krwi. W przypadku korzystania z moczu lub próbki ustnej, nie może być potrzebne wirowanie.

2 Rozcieńczyć próbki wodą destylowaną. Umieścić próbkę w 96-studzienkowej płytki, za pomocą pipety. Dodaj wybrane przeciwciała za pomocą pipety i niech inkubować przez godzinę lub jak długo określone przez producenta zestawu ELISA. Zrzucić rozwiązania z do zlewu i pat płyta w stanie suchym.

3 Dodać roztwór antygenu, niech inkubować przez godzinę, lub jak długo producent sugeruje, i zrzucić materiał w studzienkach i poklepać płytkę do wyschnięcia. Sprawdź, rozwiązania kolorystyczne dewelopera, który pochodzi z zestawu. Dodać roztwór za pomocą pipety, aby zobaczyć, co komórki zmienia kolor. Odnosi się do zestawu do określania pozytywnych i negatywnych.

4 Wykonaj Western blot w celu sprawdzenia, że pozytywne wyniki są naprawdę pozytywne.

Wykonanie testu dla rzeżączki i chlamydii

5 Wiem, że rzeżączka i chlamydia utwardzane są wspólne, chorób przenoszonych drogą płciową, które mogą być badane w tym samym czasie za pomocą urządzenia GenProbe Aptima II. Jest nowy model tego urządzenia zwanego Tygrysem, który jest znacznie bardziej zautomatyzowane. Ogólne etapy sposobu testowania są takie same.

6 Ustaw wymazy do badania, co najmniej 200, w probówkach tackach, które pochodzą z systemu. Umieść je na lewej stronie sceny z 200 pustych plastikowych probówek po prawej stronie. Skanowanie w informacji dla pacjentów w systemie komputerowym tak, że prawo jest dopasowane rurki z prawej strony pacjenta.

7 Aktywuj fazę testów w maszynie tak, że płyn wymaz jest narażona na podkład i inne odczynniki. Wstrząsnąć jasnych plastikowych rur za pomocą shakera, inkubować przez godzinę i czytać przy użyciu illuminometer. Re-testu pozytywy się upewnić, że nie są fałszywe alarmy.