adcov.com

Jak testować dla Rozedma

Jak testować dla Rozedma


Większość lekarzy w stanie zaryzykować diagnozę rozedmy w oparciu o objawy opisane przez pacjenta. Kiedy lekarz podejrzewa, że ​​osoba może mieć rozedmę płuc, istnieje szereg testów, które można wykonać w celu potwierdzenia rozpoznania. Test jest ważny nie tylko w celu potwierdzenia obecności choroby, ale także rozumieć ciężkość niego.

Instrukcje

1 Wyślij do pełnego badania. Zazwyczaj jest to pierwszy krok w pomocy lekarza określić swoje szanse na rozedmę płuc. Po zadaniu pytania o swojej historii medycznej i pomaga określić poziom swojego ryzyka, lekarz przeprowadzi badanie fizykalne, aby sprawdzić na nietypowe dźwięki oddechowe oraz do określenia, jak męczący rytm oddychania jest.

2 Przygotuj się do wykonania serii zdjęć rentgenowskich. Jest to druga najczęściej badanie wykonywane w celu potwierdzenia diagnozy rozedmy płuc, ponieważ promieniowanie rentgenowskie może pokazać stan płuc, w tym ilości tkanki, która jest albo uszkodzony albo martwy. Jeśli wyniki są niejasne, skanowanie CAT może być wskazane, ale lekarze często unikają ich ze względu na zwiększoną ekspozycję na promieniowanie.

3 Zapytaj o teście spirometrii ocenić swoje ograniczenia i problemy z oddychaniem. Test ten przeprowadza się w szpitalu i składa się z wydechu, jak dużo powietrza, jak to możliwe z płuc w czasie 1 sekundy do specjalnego przyrządu. Test mierzy pojemność płuc, sprawdzając, ile powietrza wydychanego podczas egzaminu.

4 Bądź gotów przejść serię egzaminów, by sprawdzić objętość płuc. Testy różnią się od pletyzmografią ciała (w celu sprawdzenia niedrożność płuc) do pojemności rozpraszającą (do pomiaru poziomu dyfuzji tlenu we krwi). Większość badań nie są inwazyjne i wymagają jedynie prostego egzaminu oddychania należy podawać przez profesjonalistę.

5 Nie zdziw się, jeśli podane są badania krwi, aby sprawdzić ilość tlenu we krwi. Gazów krwi tętniczej (ABG) test może określić, jak dobrze twoje płuca pracy poprzez pomiar stężenia tlenu i dwutlenku węgla, a porównanie tych kwot do ilości znajdujących się w osoby z zdrowych płuc.

Wskazówki:

  • Jeśli lekarz podejrzewa stan dziedziczny, czy rozedma płuc pojawia się w młodym wieku (zwłaszcza u pacjentów poniżej 30 lat), może on zażądać badania dla alfa-1 antytrypsyny. Niedoborem białka alfa-1-antytrypsyny może powodować szereg problemów, w tym rozedmy płuc.