adcov.com

Jak testować dla gliceryny

Jak testować dla gliceryny


Gliceryna, proste polioli (alkohol cukrowy) związek zwany także gliceryna i glicerol, jest powszechnie spotykane w farmaceutycznych (głównie pomóc gładkość), ekstraktów roślinnych, przeciw zamarzaniu i produktów spożywczych (w zastępstwie słodzenia dla sacharozy). W żywności, gliceryna jest klasyfikowany jako węglowodanów i ma liczbę kalorii w pobliżu, że cukru stołowego. Test na glicerynie wymaga tylko dwóch środków chemicznych dodawanych do rozpuszczonej próbki badanego osobnika. Następnie jest on podgrzany i obserwowania barwy otrzymanego związku.

Instrukcje

1 Rozpuścić porcję próbki badanej substancji w oczyszczonej wodzie. Jeśli testowanie produktu spożywczego, upewnij się, że substancja jest puree. Upewnij się, że mieszanina jest całkowicie płynny, bez dużych kawałków w niej zawartych. Działanie 3 ml substancji z pipetą z podziałką dodać do probówki.

2 Tworzenie się roztwór oczyszczonej wody i katechol, dodanie 1 części katechol do 9 części wody. Mieszania roztworu aż do całkowitego rozpuszczenia katechol. Środek 3 ml roztworu za pomocą pipety z podziałką i dodać, że do probówki z próbką.

Katechol jest związek organiczny, który występuje w śladowych ilościach w naturze, ale są produkowane masowo jako prekursora środków smakowych i zapachowych, środków ochrony roślin. Zwykle bezbarwny, katechol zmienia kolor w obecności innych określonych substancji chemicznych. Catchol jest dostępna za pośrednictwem firm chemicznych, takich jak CJP Chemical i Sigma-Aldrich.

3 Dodać 6 ml kwasu siarkowego, przy użyciu podziałowym pipetą do probówki z próbką i katechol roztworze.

4 Napełnij kolbę wodą i umieścić probówki do wnętrza wody.

5 Podgrzewać kolbę i probówkę nad palnikiem Bunsena przez 30 minut. Woda powinna być wrzenia od rury jest podgrzewana.

6 zbadać mieszaniny zawartej w rurce testowej. Próbkę zmieni barwę pomarańczowo-czerwony, jeśli gliceryna występuje w tym roztworze.

Wskazówki

  • Należy zachować ostrożność z urządzeń grzewczych i kwasu siarkowego, jako niewłaściwego albo może spowodować obrażenia ciała.