adcov.com

Jak testować dla Cukrzycy

Cukrzyca jest pełna nazwa tego, co większość ludzi często odnoszą się po prostu jak cukrzyca. Choroba ta charakteryzuje się nieprawidłowym leczeniem glukozy w organizmie, przez co jest on wymywany do moczu (stąd etykietę ancient choroba "sweet moczu"). Chociaż istnieją pewne wyraźne objawy cukrzycy, te objawy mogą być również spowodowane przez wiele innych problemów, więc będziemy chcieli mieć swój test, lekarz specjalnie dla tej choroby.

Instrukcje

1 Wykonaj regularne badanie moczu. You lekarz poprosi o dostarczenie próbki, która będzie wysyłać się do laboratorium do analizy specjalnie do glukozy i ciał ketonowych. Te substancje w moczu są oznaką tell opowieść o cukrzycy, ale nie może to być test końcowy można otrzymać przed oficjalnym otrzymaniu diagnozy.

2 Zrób test poziomu glukozy we krwi na czczo, nie jeść co najmniej 6 godzin przed asystent w laboratorium, biorąc pierwszą próbkę krwi. Test ten może być wykonane na kilka razy, a wyniki będą analizowane razem, aby upewnić się wysoki lub niski odczyt nie był po prostu z powodu czynników zewnętrznych, takich jak dieta czy stres. Będziesz zdiagnozowano cukrzycę, jeśli poziom glukozy we krwi na czczo jest stale 126 mg / dl lub więcej.

3 Narysuj krwi o każdej porze dnia i czy jadłem czy nie z losową lub nie na czczo badanie poziomu glukozy we krwi. Jeżeli wyniki zarejestrować stężenie glukozy większe niż 200 mg / dl, a towarzyszą klasyczne objawy niewyjaśniona utrata masy ciała, zmęczenie i zwiększone pragnienie i oddawanie moczu, to lekarz będzie podejrzewać cukrzycę. On zażądać badania poziomu glukozy we krwi na czczo, aby potwierdzić te podejrzenia.

4 Udział w doustnym teście tolerancji glukozy. Test ten będzie wymagać, aby szybko wypić dużą ilość bardzo słodkim płynem. Krew jest wyciągnąć zarówno przed jak i po napoju w celu porównania poziomów glukozy. Jeśli stężenie glukozy jest większe niż 200 mg / dL w przedziale 2 godziny, a następnie zostanie zdiagnozowano cukrzycy.

5 rozważyć poziom hemoglobiny A1c sprawdzane, jak również. To jest test, który pozwala lekarzowi określić średnio od 2 do 3 miesięcy swojego poziomu glukozy. Choć nie zdiagnozuje Cię z cukrzycą sam, może dać lekarzowi Innym ważnym narzędziem, które pomogą Ci mange choroby, jeśli nie w rzeczywistości go rozwijać.

Wskazówki:

  • Śledzenie objawów przed testu więc lekarz może mieć dobry pomysł, kiedy i dlaczego rozwinęły cukrzycy.