adcov.com

Jak tasiemce forma w ludzi?

Spożyciu jaj

Ludzie nabywają tasiemce przez nieświadomie jeść jajka. To się dzieje, gdy zwierzę, kto ma tasiemca wypróżnia, ewentualnie w pobliżu ogrodu. Kał zawiera jaja tasiemca. Następnie ludzkie zużywa wytwarzać z ogrodu, które nie zostały odpowiednio myte. To może mieć lokaty produkty zawierające jaja tasiemca kale na nim, co z kolei wprowadzić ludzkiego ciała. Jaja rosną do larw, a następnie do dorosłego tasiemce przypadku zlekceważenia.

Połknięcie larw

Ludzie także mogą stać się gospodarzami na tasiemce przez jedzenie mięsa lub ryb, które jest surowe lub nie dokładnie gotowane. Tkanki mięśniowe w mięsie larwy tasiemca mogą zawierać, co wejść do ludzkiego ciała w czasie konsumpcji. Larwy rosną do dorosłych tasiemce wewnątrz jelita ludzkiego jest.

Cykl życia tasiemca

Tasiemiec rozpoczyna się jajkiem, rozwija się w larwy, a następnie do na tasiemca dorosłych. Jak stwierdzono wcześniej, jaja i larwy mogą być spożywane przez ludzi. Po przedostaniu się do ludzi, tasiemiec przywiązuje się do jelita cienkiego. Te dojrzałe robaki może wzrosnąć do maksymalnej długości 15 do 75 metrów długości (od 5 do 25 metrów), i może przetrwać nawet 20 lat. W tym czasie jaj oraz / albo tasiemce dorosłych można przepuszczać przez odbytnicy. W celu zabicia robaków, trzeba brać leki doustne, takie jak prazykwantelu lub albendazolu.