adcov.com

Jak szybko włosów mogą rosnąć?

Jak szybko włosów mogą rosnąć?


Czy masz nadzieję na szybkie odzyskanie od złej fryzury, chcą osiągnąć określony wygląd na specjalne okazje lub po prostu ciekawi procesu, który utrzymuje nas wszystkich z powrotem do biegają stylista dla listew i dotykowych-up, mogą być by wiedzieć dokładnie, jak --- i --- jak szybko rosną włosy. Niestety, odpowiedź jest prawie taki sam dla wszystkich, co oznacza, że ​​nie ma tajemnicy, aby Twoje włosy rosną szybciej. Zrozumienie, jak włosy rosną, jednak może pomóc ustawić realistyczne oczekiwania i podjąć kroki w celu wspierania naturalnego, zdrowego wzrostu włosów.

Jak rośnie włosów

Włosy rosną w fazach. W pierwszej fazie, zwanej anagen, włosy rosną średnio pół cala miesięcznie, choć do cali na miesiąc jest czasami możliwe. Anagen trwa od dwóch do ośmiu lat, co jest, dlaczego niektórzy ludzie mogą rosnąć włosy do czterech metrów długości, a inne na zewnątrz na około jednej stopy.

Po anagen, faza przejściowa zwana katagenu występuje od dwóch do czterech tygodni. W Catagen, włosy przestaje rosnąć, a pęcherzyk kurczy. U większości osób, od 10 do 15 procent wszystkich włosów w fazie katagen.

W ostatniej fazie, telogen, włosy pozostaje przymocowana do pęcherzyka, ale już nie rośnie. Telogen trwa od dwóch do czterech miesięcy, a następnie anagen zaczyna znowu, wypierając stare włosy, aby zrobić miejsce dla nowego wzrostu. We tendencję do utraty 50 do 100 włosów dziennie, zwykle pod prysznicem lub w czasie czesanie lub szczotkowanie z powodu tego naturalnego procesu.

Włókna włosów

Białka keratyny, które tworzą nasze włosy są również w naszych paznokci i stóp, w pazury, kopyta, rogi i dzioby wielu zwierząt. Każdy włos składa się z trzech warstw: naskórka, kory i rdzenia. Rdzeń jest w centrum i ma odblaskową jakość sprawia, że ​​blask włosów i nadaje jej ton. Otaczającego rdzeń przedłużony jest kora, gruba warstwa, która zawiera melaninę, która określa kolor włosów. Kształt kory jest również odpowiedzialny za to włosy proste, falisty lub kędzierzawy. Załączając do kory, naskórek jest cieńszy, bezbarwna powłoka, która chroni włosy.

Pęcherzyki włosy

Włosy są zakotwiczone pod skórą przez pęcherzyków, które otaczają włosy korzenia i moc jego wzrostu. Gruczoły łojowe dołączone do mieszków wydzielają sebum oleju nazywa, że ​​nawilża i chroni włosy i skórę. Mięśnie połączone z pęcherzyka może powodować włókna włosów, aby trzymać się, wpływ znasz jeśli miałeś gęsią skórkę.

Nieporozumienia wzrostu włosów

Wielu ludzi wierzy, włosy rosną szybciej, gdy go wyciąć. To nie jest prawda, ale istnieje kilka powodów, dla których może to wydają się być. Włókna włosów są stożkowe wskazówki, które pomogą im przeforsować porów w skórze w okresie wczesnego wzrostu. Ostatecznie keratyny narasta, co włosy grubsze i dłużej. Cięcia włosów usuwa jego końcówki, pozostawiając tylko najgrubszą część włosów, która może sprawić, ścięte włosy wydają się grubsze i zdrowsze.

Cięcia włosów może również wydają się rosnąć szybciej, ponieważ wzrost jest łatwiejsze do wykrycia w kimś z krótszym włosy. Na przykład, krótko przycięte włosy może podwoić swoją długość tylko miesiąc lub dwa, podczas gdy długie włosy może przejść przez kilka miesięcy bez wykończenia. Ta sztuczka percepcji może być szczególnie silny, gdy ktoś zmienia z długiej do krótkiej fryzury, a może nagle jeden potrzebują częstszych redukcje utrzymać ten sam wygląd.

Sposoby, aby stymulować wzrost włosów

Produkty, usługi i technik, aby rosną włosy są wszędzie te dni, ale czy one naprawdę działają? Nie ma cudownego rozwiązania, aby skrócić ścieżkę do włosów długich, luksusowy, ale można podjąć pewne kroki, aby wspierać naturalny wzrost twojego włosa.

Zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia mogą pomóc zachować zdrowie ogólnie, co pozwoli włosy być najlepszym. Niektórzy ludzie starają się stymulować wzrost włosów poprzez uzupełnienie ich diety w witaminy i minerały, takie jak witaminy B i beta-karotenu. Należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem przed tym zakresie, choć. Pomaga również dbać o swoje włosy poprzez regularne higieny i pielęgnacji. Na przykład, masując skórę głowy dokładnie kiedy myjesz włosy mogą zachęcać przepływ krwi i stymulować mieszki włosowe.

Jeśli chodzi o bardziej nietypowych lub inwazyjnych zabiegów, należy wykonać badania i porozmawiać z fryzjerem, farmaceuty lub lekarza, w razie potrzeby, przed podjęciem pogrążać.