adcov.com

Jak szybko można rozpocząć pigułki antykoncepcyjne po porodzie?

Jak szybko można rozpocząć pigułki antykoncepcyjne po porodzie?


Przy wyborze opcji kontroli urodzeń, kobiety po ciąży mają dodatkowe czynniki do rozważenia, zwłaszcza jeśli są one w okresie karmienia piersią. Jako najbardziej popularnej postaci odwracalnej antykoncepcji, pigułka jest oczywistym wyborem.

Seks po ciąży

Lekarze z Mayo Clinic doradza kobietom, aby słuchać swojego ciała, jeśli chodzi o tego, jak szybko na seks po porodzie. To ważne, aby uzdrowić ciało i dostosowania się do zmian o noworodka.

Nieporozumień

Jest to błędne przekonanie, że jeśli kobieta jest karmienie piersią, że nie może zajść w ciążę. Lactational brak miesiączki jest skuteczne naturalne antykoncepcji, ale wymaga ścisłego harmonogramu karmienia Pielęgniarstwa co trzy do pięciu godzin.

Expert Insight

Według położnej i kobiet opieki zdrowotnej konsultant Pat Sonnenstuhl, ARNP, CNM, MS, "Regular antykoncepcyjne pigułki można rozpocząć po dwóch tygodniach po porodzie. Niska dawka progestagen można rozpocząć wcześniej."

Rodzaje

Kobiety nie zaleca się regularnego pigułki antykoncepcyjne (zawierające estrogen i progestagen zarówno), jeśli są one w okresie karmienia piersią. Może to zmniejszyć zawartość mineralną i podaży mleka matki. Lekarze przepisują mini-pigułki, tylko progestagen preparat, który nie ma wpływu na karmienie piersią.

Ostrzeżenia

Tylko w 100 procentach skuteczna kontrola urodzeń jest abstynencja. Korzystanie z wielu metod, jest najlepszym sposobem, aby zapobiec ciąży.