adcov.com

Jak stwierdzić, czy zimno jest poważna

Zimno jest coś, co każdy z nas ma do czynienia od czasu do czasu, ale przeziębienie może przekształcić się w coś znacznie gorszego. Oto w jaki sposób stwierdzić, czy zimno jest powodem do niepokoju.

Instrukcje

1 Uważaj na gorączkę. Uczucia intensywnego gorąca i zimna mogą być objawy gorączki. Uczucie dezorientacji lub bezwarunkowych urojenia lub omamy mogą wskazywać średniej lub wysokiej gorączki klasy.

2 Weź temperaturę. Dla temperatur poniżej 100 ma nic się martwić. Niska gorączka trwa od około 100 do 102, średniego stopnia gorączki, od 102 do 104, a wysoka gorączka, z 104 do 107. Jeśli temperatura jest wyższa niż 102, może mieć poważny stan.

3. Zwróć uwagę na swój oddech. To jest normalne, że sporo zatorów z zimna, ale jeśli robi się zbyt poważne, to może być poważny. Świszczący oddech, gwałtowny kaszel pasuje i uczucie zadławienia lub uduszenia są wszystkie sygnały, że należy udać się do lekarza.

4. Zwróć uwagę na to, co się kaszel lub kichanie. Gruby żółty lub zielony śluz to znak, że zimna zamienił się zatoki lub zakażenia układu oddechowego. Zwykle te infekcje odejdzie po układ odpornościowy zwalcza zimno, ale od czasu do czasu wymagają dodatkowego leczenia.

5 Informacja, czy są coraz lepsze. Złe objawy przeziębienia może zająć tydzień lub więcej odejść całkowicie, ale należy być zaczynają czuć się lepiej w ciągu kilku dni, a gotowy, aby wrócić do pracy do końca tygodnia. Jeśli będziecie zachowywać coraz gorzej, lub nie ustąpią w ogóle, może masz grypę lub inne choroby.