adcov.com

Jak stwierdzić, czy masz problemy z sercem

Choroba serca jest poważnym schorzeniem, które w przypadku zlekceważenia, może być śmiertelna. Choroby serca obejmuje warunków jak hartowanie lub zwężenie tętnic, ataku serca i zastoinowa niewydolność serca. W celu zapobiegania i radzenia sobie z problemami serca, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to się z nimi zapoznać.

Instrukcje

1 Przeczytaj na choroby serca. Choroba serca objawia się na wiele sposobów, z bólem w klatce piersiowej zawroty głowy, i ważne jest, aby znać objawy. Czasami ludzie mogą mieć choroby serca, nie czując żadnych objawów. Tak czy inaczej, ważne jest, aby zrozumieć, co jest o choroby serca, jak to działa i co może być przyczyną tego.

2 Sprawdź historię swojej rodziny. Jednym z najbardziej wiarygodnych predyktory chorób serca jest Twoja historia rodziny. Skłonność do chorób serca może być cecha genetyczna, więc jeśli twoi rodzice, wujowie, kuzyni, rodzeństwo i inne ściśle powiązane członków rodziny miał ataków serca, udarów mózgu, uporczywe bóle w klatce piersiowej lub inne problemy z sercem, może być podatny na sam.

3 Ocenić swój styl życia. Istnieje wiele przyczyniają się do chorób serca, które nie są genetyczne. Czy palisz papierosy? Jeść żywności wysokiej cholesterolu? Przeżyj regularny stres? Czy narkotyki? Czy masz jakieś inne warunki, które mogą pośrednio powodować uszkodzenia lub stresu do serca? Odpowiedź na te pytania może dać większą jasność co do tego, czy może masz choroby serca, czy też nie.

4 Ocenić stan pacjenta. Czasami odpowiedź jest w organizmie. Czy na nadwagę? Często nadwaga stawia nadmierne ciśnienie w systemie serca i krążenia.

Jeśli cierpisz na walenie w klatce piersiowej lub zawroty głowy, nawet gdy nie wywiera się, to są inne oznaki choroby serca. Jeśli konsekwentnie wysokie ciśnienie krwi, które mogą być wskazówką, że coś poważnego się dzieje z twoim sercu. Jeśli znajdziesz się często osłabiony i zmęczony, że może być objawem choroby serca.

Największym wskaźnikiem poważnej chorobie serca - zawał serca - jest miażdżący ból w klatce piersiowej. Ból, który promieniuje z klatki piersiowej do prawej lub lewej strony (najczęściej lewej) może być również wskaźnikiem poważnego stanu, podobnie jak drętwienie, zimne poty, mrowienie i nagłe zmęczenie.

5 Skontaktuj się z lekarzem. Uzbrojony w informacje na temat historii rodziny, stylu życia i możliwych objawów, lekarz będzie w stanie zdiagnozować stan swojego serca i podatność na choroby serca. Może on zamówić test warunków skrajnych, aby monitorować aktywność Twojego serca podczas wysiłku fizycznego, jak chodzenie na bieżni.

Wskazówki

  • Zachować do wiadomości ewentualnych objawów można mieć. Czasami objawy są tak niewielkie, albo szybkie, że nie mogą wystąpić, ale jeśli zdarzają się na tyle często, że może być stan bazowy.
  • Jeśli podejrzewasz, że może być zawał serca, zadzwoń pod numer 911 natychmiast; nie przejmuj dzwoni się z lekarzem. Szybciej dostać się do lekarza, tym większe szanse na przeżycie.