adcov.com

Jak stwierdzić, czy dziecko ma powolny metabolizm

Jak stwierdzić, czy dziecko ma powolny metabolizm


Metabolizm odnosi się do złożonych reakcji chemicznych zachodzących w komórkach organizmu do rozkładania paliwo ze spożywanych pokarmów w energię, musimy działać. Metabolizm jest procesem ciągłym i ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia. Mayo Clinic medycyny specjalista dr Donald Hensrud przyznaje, że ma powolny metabolizm jest rzadko i zazwyczaj nie powodują przyrostu masy ciała. Inne zaburzenia metabolizmu spowodowane brakami enzymatycznych lub powyżej / poniżej czynne tarczycy powinno być więcej obaw. Jeśli Twoje dziecko jest wyświetlanie wspólnych objawów takich zaburzeń, odwiedź lekarza jak najszybciej.

Instrukcje

1 prowadzić dziennik żywności, monitoring wszystkiego dziecko zjada w ciągu typowego tygodnia. Jeśli Twoje dziecko zjada zdrowy, zbilansowaną dietę bez przejadania się i nadal przybiera na wadze, jest możliwe, że ma powolny metabolizm.

2 Sprawdź tętno dziecka i częstości oddechów. Jeśli są to stale podwyższone, a Twoje dziecko jest blady i zmęczony, to jest możliwe, dziecko ma zaburzenia metaboliczne niedoboru G6PD. G6PD jest enzymem niezbędnym w metabolizmie komórkowym i niedobór prowadzi do uszkodzonych lub nawet zniszczonych komórek czerwonych krwinek. Niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli dziecko jest wyświetlanie tych objawów.

3 Określ, czy Twoje dziecko przeżywa gwałtowny przyrost masy ciała, zmęczenie i ospałość, powolne tętno i częste zaparcia. Są to wszystko objawy niedoczynności tarczycy, niedoczynność tarczycy w wyniku czego znacznie obniżonej stawki metabolicznych. Nieleczone dzieci, niedoczynność tarczycy może powodować zahamowanie wzrostu i problemy ze zdrowiem psychicznym.