adcov.com

Jak stwierdzić, czy dziecko jest nieprzygotowany

Jak stwierdzić, czy dziecko jest nieprzygotowany


Określenie "płaski-footed" odnosi się do deformacji stopy, która występuje najczęściej u małych dzieci, i powoduje, że stopki rozwijania bez normalnego łuku. Może to mieć wpływ albo na stopę lub obu, przy czym zazwyczaj wynikiem luźnych wiązań wspólnych dla niemowląt i tłuszczu pomiędzy szczeliny w kości stopy. Jeśli rozpoznać znaki ostrzegawcze, że Twoje dziecko może mieć flatfeet, że jest to dobry pomysł, aby odwiedzić podiatrist. Podiatrist pomogą ustalić, czy stan wymaga leczenia, aby zapobiec pogarszaniu się kondycji. Zazwyczaj, jeśli dziecko nie doświadcza bólu z warunkiem, plan leczenia w niepotrzebne.

Instrukcje

1 Czy Twoje dziecko stać prosto, równo rozpowszechnianiu jego ciężar między obu stóp. Dokładnego zbadania każdej stopy na kontakt z podłożem. Sprawdzić braku łuku u dołu obu nóg. Jeżeli nie ma łuk, cała stopa będzie bezpośredni kontakt z podłożem. Jest ważne, aby zbadać nogi, gdy ciężar dziecka noszącego na nich, ponieważ może pojawić się, gdy łuki stopy mają dziecko siedzi, nawet jeśli dziecko rzeczywiście ma flatfeet.

2 Następnie zwilżyć zarówno stóp Twojego dziecka i ma on stanąć na suchej powierzchni. Poprosić go o krok dalej, i zbadać mokre ślady. Jeżeli cały zarys stopki zostawia ślady, to wskazanie flatfeet. Stopy z normalnie rozwinięte łuki pozostawi tylko odcisk palców, pięty i przedniej poduszki na piechotę.

3 Zapytaj dziecko, jeśli doświadcza żadnej niezwykły ból stopy. Może to obejmować pięty lub ból stawu skokowego i jest powszechnie nasila po dłuższym okresie chodzenia lub biegania. Dziecko może też skarżyć się na ból na zewnątrz stopy, takie jak bóle w dolnej części pleców, bioder i kolan, ze względu na nietypowe funkcjonowanie stóp, gdy dziecko skończy.