adcov.com

Jak stwierdzić, czy dziecko jest niedowaga

Jak stwierdzić, czy dziecko jest niedowaga


Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dziecko jest w zdrowej wagi lub przytyć w odpowiedniej wagi. Większość noworodków stracić od 5 do 10 procent ich masy urodzeniowej w ciągu pierwszego tygodnia życia, ale odzyskać wagę urodzeniową w ciągu dwóch tygodni, według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąży. Noworodki zwykle podwoić wagę urodzeniową w ciągu trzech do czterech miesięcy. Choć powolny wzrost może wskazywać na problemy żołądkowo-jelitowe, problemy neurologiczne lub inne problemy zdrowotne, wiele dzieci rosną powoli, bez problemów zdrowotnych. Najlepiej skonsultować się z lekarzem jeśli chodzi Twoje dziecko jest niedowaga, ale można również zbadać pewne oznaki, które wskazują, czy dziecko jest zdrowe.

Instrukcje

1 Sprawdź, czy Twoje dziecko zyskuje co najmniej 1/2 oz. na dzień po tym, jak jest 04:56 dni. Dzieci powinny również uzyskać co najmniej 1 funt miesiąc przez pierwsze cztery miesiące.

2 Monitorowanie pieluszki Twojego dziecka. Po tygodniu, większość dzieci ma 03:57 brudne pieluchy i 05:55 mokrych pieluszek dziennie.

3 Zastanów się, czy Twoje dziecko wydaje alarm podczas gdy ona jest na jawie. Dzieci, którzy budzą się na własną rękę i są chętni do jedzenia są mniej prawdopodobne, aby problem wzrostu.

4 Określ, czy Twoje dziecko wydaje się nasycony i spokój po jedzeniu. Wskazuje to na szybkość wzrostu zdrowego.

5 Porozmawiaj z lekarzem o swoich obawach. Lekarz będzie mógł porównać wagę dziecka do wykresów wzrostu i określić, czy jego wzrost spowolnił.

Wskazówki

  • Upewnij się, że lekarz wie, czy karmisz piersią swoje dziecko lub jej karmienia niemowląt. Wykresy wzrostu dla obu metod żywienia różnią.
  • Skonsultować się z lekarzem, jeśli dziecko wymiotuje lub ma krwawe regularnie lub rozwolnienie.