adcov.com

Jak Spuścić Ucho zapaśnika

Kalafior ucho jest stanem, w którym w przerwach chrząstki ucha i wypełnia się krwią i innymi płynami. Znany także jako Aurius krwiak, kalafior ucho jest powszechne wśród zapaśników, bokserów i innych "bojowych" sportowców. Gdy chrząstka jest rozdarty, krew napływa między pęknięciami, a mechanizmy obronne organizmu rozpoczyna krzepnięcia krwi. Kiedy następuje zerwanie, ciecz musi zostać odprowadzona. Jeśli tak nie jest odprowadzana przez czas procesu krzepnięcia zakończeniu płynu do ucha może stwardnieć, w wyniku trwałego zniekształcenia. Opcje dla pozbycia kalafiora są dość ograniczone: spuścić go samodzielnie, mają lekarz spuścić go dla Ciebie lub nie robić nic. Ten ostatni, jak już wspomniano, mogą zostawić trwale okaleczony. Jeśli zdecydujesz się iść do lekarza, on będzie trzymać dobrej wielkości igły do ​​krwiaka i spuścić całą krew i płyn. Wielokrotne procesy mogą być konieczne. Jeśli nalegać na odprowadzanie go samodzielnie (co jest złym pomysłem), można wykonać następujące czynności.

Instrukcje

1 sterylizować igły. Czystość jest kluczem. Chcesz, aby zminimalizować szansę na zakażenie.

2 Znajdź kieszeń płynu i wbić igłę w tej okolicy ucha. To boli, a skóra będzie trudne, więc musisz włożyć trochę siły za nim. Kiedy igła jest w środku, jesteś gotowy do rozpoczęcia opróżniania.

3 Nie freak out jak zaczniesz do drenażu ucha. Jesteś blisko błony bębenkowej, dzięki czemu bardzo dobrze mogą usłyszeć skrzypienie skóry, igła poruszając się, płyn jest slurped się, itd. Zachowaj spokój i skupić się na zadaniu.

4 stosuje się sterylną gazą. Musisz się rany, aby zatrzymać krwawienie, i chcesz zachować to pokryte. Zmień gazę codziennie.

5 Monitorowanie ucho. Jest szansa, że ​​być może trzeba ponownie opróżnić ucho. Jeśli kolejny drenaż jest to konieczne, powtórz powyższe czynności.

Wskazówki:

  • Nie polecam próbując tego. Jeśli rozwijać kalafior ucho, masz lekarza opróżnić ją.