adcov.com

Jak sprawdzić objawów raka jajnika

Jak sprawdzić objawów raka jajnika


Ważne jest dla kobiety być świadomi objawów, które towarzyszą wczesnych stadiów raka jajnika. Niestety, objawy raka jajnika są podobne do objawów innych problemów zdrowotnych, a często, rak jest w zaawansowanym stadium przed stawiana jest diagnoza. Rak jajnika jest nowotwór jajników, które żeńskich narządów płciowych, które wytwarzają jaja.

Instrukcje

Sprawdź bolesne Objawy raka jajnika

1 Zwróć uwagę na ból pleców. Ból dolnej części kręgosłupa jest jednym z najczęstszych objawów u kobiet, które odkrywają, że mają one z rakiem jajnika.

2 Bądź wrażliwy na ból brzucha i miednicy, który utrzymuje się. Wiele z tych objawów raka jajnika to objawy związane z innymi infekcjami i normalnymi zdarzeniami, takich jak zaburzenia trawienne. Powiadom lekarza, jeśli objawy te nadal bez wyjaśnienia dłużej niż normalnie.

Rozpoznawać zmiany fizyczne, jak to możliwe Objawy raka jajnika

3 Sprawdź zmiany w jelit lub moczu nawyków. Częste oddawanie moczu, biegunki lub zaparcia mogą być wszystkie objawy raka jajnika.

4 wiemy, że wiele kobiet, u których zdiagnozowano raka jajnika doświadczenie niewyjaśnione zmęczenie jako jeden z pierwszych objawów.

5 Zawiadomienie obrzęk brzucha, skurcze, wzdęcia i / lub uczucie pełności. Ponadto gaz i przewlekła niestrawność są często odczuwane przez kobiety, które są z rozpoznaniem raka jajnika.

6 Zobacz z lekarzem jeśli masz ciężki lub niewyjaśnione krwawienia z pochwy, zwłaszcza po menopauzie.

7 Należy pamiętać o nagłym lub niewyjaśnione zysku lub utraty wagi.

8 Powiadom lekarza, jeśli masz ból podczas stosunku. Twój ginekolog może sprawdzić na raka jajnika.

Wskazówki:

  • Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem w celu dokładnego badania ginekologicznego, jeśli występują objawy raka jajnika lub, że jesteś w grupie wysokiego ryzyka.
  • Wiedz, że wszystkie prywatne ubezpieczycieli i zarządzane programy opieki musi obejmować wstępne badania przesiewowe raka i procedur testowych.
  • Wystąpienia objawów jakiejkolwiek choroby, a zwłaszcza raka, może powodować niepokój i ewentualnie depresji. Zastanów się na wizytę, aby zobaczyć zdrowia psychicznego zawodowych oprócz wizyty u lekarza, aby omówić wszelkie wątpliwości, jakie możesz mieć.