adcov.com

Jak sprawdzić, czy mam Sumac Poison

Poison sumaka należy do tej samej kategorii podstawowych roślin jak dąb trucizny i trujący bluszcz. Można go znaleźć we wschodniej części Ameryki Północnej, kwitnie w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak bagna i zalewowych. Wydaje się, jako małe drzewo lub duży krzew; można zidentyfikować przez jego przemian i dużych liściach czerwonawo wynika rozszerzenie z gałęzi. Objawy są spowodowane przez olej urushiol że wydziela. Większość ludzi jest uczulonych na oleju, a kiedy wchodzi w kontakt z ich skóry, złe rzeczy się zdarzają.

Instrukcje

1 Spójrz na małych krętych swędzenie stłuczki lub czerwone linie na skórze. Zwykle pojawiają się dzień lub dwa po swojej ekspozycji na trucizny sumaka i są najbardziej rozpowszechnione na obszarach, gdzie mogłeś szczotkowanego przeciwko elektrowni, takich jak nagie przedramię lub nogi. (Ocierając rachunków roślin do czerwonych linii zainfekowanej skóry.)

2 Sprawdź, czy wysypka rozszerza się na całym ciele. To może wydawać się jak infekcja rozprzestrzenia, choć w rzeczywistości to po prostu oznacza, że ​​olej został urushiol rozprzestrzeniać dalej w poprzek ciała. Powstrzymać się od drapania w świądu i dokładnie umyć wszystkie ubrania, narzędzia i zwierzęta, które mogły mieć kontakt z sumaka trucizny.

3. Uważaj na objawy się nasilają: wysypka może puchnąć, swędzenie może rozwijać gorzej i mogą tworzyć pęcherze na skórze. Pęcherze mogą również uruchomić lub śluzu, który daje wielu ludziom wrażenie, że płyn jest szerzenie wysypka. Chociaż jest to oczywistą nieprawdą, bieganie wrzody mogą rozwijać się zakażenia, jeśli nie jesteś ostrożny.

4 Sprawdź czas trwania wysypki. W większości przypadków zatruć sumaka, potrwa około tygodnia, choć w niektórych przypadkach trwają tak długo, jak trzy tygodnie. Niestety, ale można złagodzić objawy, nie ma sposobu, aby naprawdę skrócić długość wysypki. Zasadniczo trzeba go znieść najlepiej jak potrafisz, aż znika.

Wskazówki:

  • Skontaktować się z lekarzem, jeśli jesteś niepewny charakter wysypki. On lub ona może powiedzieć, skąd pochodzi i przepisać leki, czy jest to na tyle poważne.
  • Leczenie trucizny sumaka obejmuje ponad-the-counter leki przeciwhistaminowe, hydrokortyzon, balsam Calamine, koloidalne płatki owsiane i zimne kąpiele kompresy. Porozmawiaj z lekarzem o najlepszym rozwiązaniem dla twojego przypadku.
  • Jak kuszące jak to może być, nigdy nie porysować przy wysypka trucizna sumaka. Obok szerzenia urushiol oleju po skórze, można dostać się na palce, a stamtąd do innych miejsc, takich jak klamki, gdzie może to być rozłożone na innych ludzi, którzy stykają się z nim.