adcov.com

Jak sprawdzić, czy dziecko jest koloru ciemno

Kolor ślepota ma ogromny wpływ na życie tych, których to dotyczy--i to jest znacznie bardziej powszechne niż się spodziewał. Według UK miłości kolor niewidomych świadomości stan dotyka około 1 w 12 mężczyzn (8 procent) i 1 w 200 kobiet na całym świecie. W Wielkiej Brytanii istnieje około 2,7 mln kolor osób niewidomych (około 4,5 procent populacji), z których większość to mężczyźni. Kolor ślepota oznacza stożków siatkówki, które regulują nasze możliwości aby zobaczyć kolor - czerwony, zielony i niebieski stożek--są brakujące lub niesłuszna. Jest to niezwykle rzadkie na wszystkie trzy rodzaje szyszek jest nieobecny, pozostawiając indywidualnych widząc świat szary. Ten rodzaj colorblindness sprawia, że tylko 1 procent wszystkich przypadków. 99 procent mają niedobór czerwone lub zielone szyszki, dając ludzi i obiektów odcienie koloru innego niż te postrzegane przez ludzi z normalnym wzrokiem. Bo widzą niektóre kolory dokładnie, jest możliwe, aby rozwijać do dorosłości bez odkrywa istnienie warunku. Jednakże wczesne rozpoznanie jest korzystniejsze dla zminimalizowania trudności w nauce i zapewnienia bezpieczeństwa zakwaterowanie.

Instrukcje

• Za pomocą zestawu kolorowych kart flash, Pokaż swoje dziecko jeden kolor w czasie i poprosić go, aby zidentyfikować każdy kolor. Jeśli Twoje dziecko pokazuje niechęć w uczestniczących lub ma trudności z rozróżnianiem żółty i zielony, czerwony i pomarańczowy, lub niebieski i fioletowy, on może mieć formę ślepoty kolor.

• Ułożyć kilka koszule i spodnie dla Twojego dziecka w odcieniach czerwieni, fioletowy i zielony, w tym jedna kombinacja, która pasuje ładnie. Poproś dziecko, aby ubierać się i obserwować kombinację, którą wybiera. To ćwiczenie jest od rozstrzygający, ponieważ dzieci często wykazują wyobraźni w ubieraniu się. Jednak połączenie purple i czerwone pojawi się niebieski i szary kolor niewidomych dziecko i może być wskaźnikiem, że potrzebne jest dalsze badania.

• Oferta dziecka czarno na białym tle rysunek wozu strażackiego i różnych kredki, pastel szary, ale nie czerwona Kredka. Poproś go, aby kolor awaryjnego pojazdu. Obserwować które pastel dziecko wybiera do barwienia wozu strażackiego i zapytać go, czy to jest kolor wozów strażackich w jego mieście. Jeśli strażackich w Twojej miejscowości są innego koloru, należy użyć rysunku jabłka.