adcov.com

Jak sprawdzić, beztłuszczowej masy ciała

Jak sprawdzić, beztłuszczowej masy ciała


Dwa elementy są zaangażowane w skład ciała: masa tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej masy ciała. Masa tkanki tłuszczowej jest ciężar wszystkich tłuszczu w ciele i masy chudego ciała jest ciężar wszystkich innych. Istnieją liczne techniki do obliczenia suchej masy ciała, od kilku metod, które mogą być przeprowadzane w domu, przy użyciu prostych narzędzi sposobów, wymagających nadzoru i specjalny sprzęt. Jedną z metod używa różnych formuł dla mężczyzn i kobiet, a została opracowana przez YMCA.

Instrukcje

1 Odważyć się na skalę łazienka i skali medycznej. Skala powinna ważyć w funtach lub zamienić masę z wagi do funtów.

2 Zmierz obwód talii w calach. Stań prosto. Owiń taśmę mierniczą wokół brzucha w okolicy pępka, aby znaleźć pomiar.

3 Pomnóż swój obwód talii przez 4,15.

4 Pomnóż swoją wagę przez 0,082.

5 Odejmij liczbę uzyskany podczas pomnożyć swoją wagę o 0,082 od numeru, który otrzymany podczas pomnożyć swój obwód talii przez 4,15. To jest twoja waga, obwód w pasie wynik.

6 Oblicz masę tkanki tłuszczowej. Jeśli jesteś mężczyzną, odejmij od 98.42 waga-obwód w pasie wyniku .. Jeżeli jesteś kobietą, odjąć 76,76 z masa-obwód w pasie wyniku.

7 odjąć masę tkanki tłuszczowej od masy. Wynik jest twoja beztłuszczowa masa ciała.

Wskazówki

  • Ta technika daje tylko przybliżenie beztłuszczowej masy ciała.
  • Nadwozia zaciski tłuszczowe są powszechnie stosowane do obliczenia suchej masy ciała. Oferują one niedrogą opcję dla kogoś, kto chce bardziej dokładny pomiar. Suwmiarki mierzy tłuszcz znajdujący się pod skórą, która jest wywoływana tłuszczu podskórnego. Chociaż zaciski generować dokładniejsze obliczenia, niż przy użyciu obwodu talii, wynik jest wciąż tylko oszacowanie.
  • Wiele nowoczesnych wagi łazienkowe pomiaru tkanki tłuszczowej oprócz wagi, która pozwala użytkownikowi na łatwe obliczenie beztłuszczowej masy ciała. Chociaż waga zapewniają wygodny i stosunkowo niedrogą opcję w porównaniu do bardziej zaawansowanych technik pomiarowych, wyniki mogą być niedokładne.
  • Ważenie hydrostatyczne jest rozwiązaniem dla osób zainteresowanych uzyskaniem najdokładniejsze wyniki. Ta metoda wymaga zanurzenia w wodzie przez zespół profesjonalistów, którzy korzystają gęstość ciała obliczyć wyniki. Ten sposób może być bardzo kosztowna i może być trudno jest znaleźć ludzi wykonywania tego sposobu.