adcov.com

Jak spadły propranolol Po Radioaktywny jod

Wiele osób z nadczynnością tarczycy wybrać, aby ich zabił, biorąc tarczycy radioaktywnego jodu, a następnie biorąc zamiennych hormonów tarczycy. Dla niektórych, to sprawia, że ​​kontrolowanie ich poziom hormonu tarczycy łatwiejsze. Jednocześnie pacjentów konieczne może okazać się beta-blokerów, takich jak propranolol do kontrolowania zaburzenia rytmu serca, wspólne objawy nadczynności tarczycy, a tymczasowy efekt uboczny jodem radioaktywnym. Po zabiegu radioaktywne, pacjenci będą coraz większe dawki leków zastępczej tarczycy, która pozwoli im na spadły na propranolol, jak znikają ich objawy nadczynność tarczycy.

Instrukcje

1 Omów zwęża się propranololu z lekarzem. Tylko lekarz może monitorować czynność tarczycy i skutki radioaktywnego jodu w czasie, aby ustalić, jak zmniejszyć ilość propranolol, które potrzebujesz. National Institutes of państw witryn MedlinePlus Health ", nie należy przerywać stosowania propranololu bez konsultacji z lekarzem. W przypadku nagłego przerwania propranololu może powodować ból w klatce piersiowej lub zawału serca u niektórych osób."

2 Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza do zwęża się propranololu. Ten przepis będzie specyficzne dla danego stanu, i należy go uważnie obserwować.

3 regularnie Weź puls. Propranolol i powoli umiera tarczycy może wpływać na rytm serca. Zapytaj lekarza, co byłoby normalne impuls dla Ciebie. Jeśli masz kołatanie serca lub nieregularne bicie serca, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

4 Monitorowanie funkcji tarczycy poprzez regularne badania krwi i wizyty lekarza. Jak twoja tarczyca nie działa, trzeba będzie zwiększyć leki tarczycy-zastępczą. W tym samym czasie, lekarz może kontynuować obniżyć propranolol dawki. Jak często badania krwi trzeba powtarzać będzie się różnić od osoby do osoby. Jednak co miesiąc badanie krwi byłoby normalne, dopóki stężenie hormonów tarczycy są uważane za stabilne i jesteś poza propranolol.