adcov.com

Jak spać z maską

Jak spać z maską


Obturacyjny bezdech senny dotyka wielu Amerykanów, choć większość ludzi, którzy cierpią z powodu tej choroby przejść nierozpoznana. Najczęstszym sposobem leczenia choroby jest ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych, lub CPAP, terapia, gdzie umieścić maskę na nos lub nos i usta, zmuszając sprężone powietrze do nosa i podniebienia miękkiego stabilizacji w ustach. Zapobiega to zapadaniu podniebienia miękkiego i blokowanie dróg oddechowych. Pacjenci poddani terapii CPAP musi spać z maską na twarz, co może być trudne dla niektórych.

Instrukcje

1 Znajdź najwygodniejszą maskę dla Ciebie. Terapia CPAP musi być określone, ale wybór maski jest do Ciebie. Jeśli jedna maska ​​jest niewygodne, poproś, aby wypróbować inne maski.

2 Wymień klocki maski często. Miękkie poduszki żelowe na maskę są przeznaczone do noszenia na zewnątrz. Pamiętaj, aby zastąpić je tak szybko, jak maska ​​zaczyna czuć się nieswojo.

3 zaaklimatyzować się do CPAP. Przyzwyczaić się do ciśnienia, wagi na twarzy i hałasu wytwarzanego przez maszyny. Dobrym sposobem na to jest nosić maski na kilka godzin dziennie, podczas gdy jesteś przebudzony.

4 Użyj "rampa", aby budować tolerancję na wymuszonym powietrzem. Większość maszyn CPAP mają cechę, która stopniowo zwiększa się ciśnienie w maskę. Pozwala to przyzwyczaić się do ciśnienia atmosferycznego. Jeśli to nie pomoże, należy poprosić lekarza o maszynie BiPAP która zapewnia większe ciśnienie podczas wdechu i mniejsze ciśnienie podczas wydechu.

Wskazówki:

  • Ustawić maskę na twarzy. Jesteś bardziej prawdopodobne, aby nosić maskę, jeśli dokładnie pasują. Udzielający CPAP zwykle dopasowuje maskę przed rozpoczęciem korzystania z systemu.
  • Daj CPAP szansę. Kiedy się do niego przyzwyczaić, będziesz się zastanawiać, jak kiedyś żyli bez niego.