adcov.com

Jak Soczewki przejściowe Are Made

Soczewki przejścia są fotochromowe soczewki optyczne, które ciemnieją po wystawieniu na światło ultrafioletowe. Początkowo była dostępna tylko w ciężkich szkła obiektywu, ale w 1990 roku, producent soczewek Przejście zaczął tworzyć optyczny soczewki z cieńszego, lżejszego materiału z tworzywa sztucznego.

Soczewki przejściowe są produkowane w sterylnym, wolnym od kurzu środowisku produkcji i tak w powietrzu cząsteczki kurzu nie złożenia w materiale soczewki. Ciecz zawierająca miliony fotochromowe cząsteczek nanosi się na przedniej powierzchni soczewki po ogrzewano delikatnie, tak, że soczewki staje się porowata.

Obiektyw działa jak gąbka, wchłaniając materiał fotochromowe do górnych warstw. Po wyschnięciu cieczy, soczewki są wrażliwe na UV i zmiany z jasne ciemności.

Po wystawieniu na działanie światła UV, cząsteczki się pod napięciem i aktywowanego, powodując soczewka przyciemnienia.

Po Soczewki powleczone fotochromowe cieczy, może scratch łatwo w stanie surowym.

Drugi proces jest stosowany. Soczewki przejściowe otrzymać powłokę odporną na zarysowania, który pierwotnie został opracowany przez inżynierów NASA do ochrony hełmów kosmicznych.

Soczewki produkowane są w duże, grube kawałki zwane półwyroby, nieoszlifowanych soczewek, które są wysyłane do laboratoriów optycznych być zeszlifowany do soczewki i wymiary pasujące do ramek.