adcov.com

Jak się dowiedzieć, co zrobić, gdy Przewlekłe llness ma negatywny wpływ na relacje

Jak się dowiedzieć, co zrobić, gdy Przewlekłe llness ma negatywny wpływ na relacje


Trudno wystarczy pokonywaniu otrzymaniu diagnozy choroby przewlekłe, ale negatywne skutki i wpływ, że choroba ma na relacji mogą być katastrofalne. Są to kroki podjąć, które mogą pomóc osobom przewlekle chorzy radzą sobie ze swoimi bliskimi, którzy nie mogą być jako wsparcie, jak oczekiwano.

Instrukcje

1 Czytaj książki, artykuły i prowadzić badania na swojej choroby, a także porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się jak można o nim. Im więcej wiesz, tym więcej jesteś w stanie wyjaśnić do swoich bliskich o swoim stanie. Wiele razy bliscy nie są podtrzymujące kiedy nie rozumiesz, co się przeżywa.

2 Przeprowadzenie spotkania z najbliższymi przyjaciółmi i członkami rodziny, aby omówić to, co mogą zrobić, aby pomóc. Nie zakładaj, że członkowie rodziny lub bliskich znajomych wiemy dokładnie, jak zapewnić Państwu wsparcie i co zrobić, aby pomóc, gdy jesteś chory. Może po prostu trzeba się ucho słuchacza, podczas gdy innym razem może trzeba kogoś, kto pomoże Ci zrobić porządki wokół domu.

3 Dołącz do grupy wsparcia i porozmawiać z doradcą lub terapeutą. To może być trudne pigułka do przełknięcia, ale trzeba pogodzić się z faktem, że niektóre z rodziną i przyjaciółmi, nie będzie w stanie poradzić sobie z widząc jesteś chory. Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić, to znaleźć innego źródła wsparcia z innych, którzy mogą być przeżywa to samo. Omówić swoje uczucia z terapeutą.

4 Daj przyjaciółmi i rodziną czasu na zajmowanie się swoimi emocjami. Możliwe jest, że mogą one być w zaprzeczeniu o swojej chorobie. Kiedy mają czas, aby pozwolić się w rzeczywistości, mogą zacząć się bardziej wspierać niż były, gdy pierwszy odkrył, że jesteś chory.

5 Zrozum, kiedy jest czas do końca negatywny stosunek. Nie staraj się być na siłę kogoś do swojego znajomego lub uzyskać wsparcie. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że bliskie stosunki z przyjacielem lub krewnego ma niekończący negatywny cykl jako skutek swojej choroby, podjąć decyzję, aby zakończyć związek. Otocz się tych, którzy akceptują cię, jak ty. Wsparcie społeczne jest ważne; pozytywne relacje są te, które mogą się zmienić i być elastyczne, aby spełnić Twoje potrzeby. Z przyjaciółmi, z którymi można cieszyć się działania, które nie wymagają dużo energii, takie jak mówienie, jedzenie w, oglądając film w domu lub słuchania muzyki.

Wskazówki

  • Zapoznać się z pięciu etapów żałoby lub zmiany. Rozpoznać, kiedy, jak i osoby blisko ciebie, przejść przez różne etapy; są to zaprzeczenie, gniew, negocjacje, depresja i akceptacji. Dać sobie i innym szansę, aby przejść przez te etapy, ponieważ odnosi się do czynienia z chorobą, przed zakończeniem relacji.
  • Staraj się nie być zbyt rozczarowany z rodziną lub przyjaciółmi, którzy nie są w stanie poradzić sobie z chorobą. To nie znaczy, że nie kocham cię; może być tak, że są one boi lub zbyt niski, aby obsłużyć widząc jesteś chory.