adcov.com

Jak się bandaża Off Stuck

Jak się bandaża Off Stuck


Rany są urazy skóry, które zawierają kawałki, zadrapania, nakłuć i zadrapań. Ważnym aspektem leczenia ran jest bandażowanie ran w celu utrzymania go z zewnętrznymi zanieczyszczeniami, takimi jak brud i bakterie. Należy zmienić bandaże co kilka dni, aby upewnić się, że pozostają świeże. Wiele razy bandaże samoprzylepne i gazy mogą utknąć w ranie, co usunięcie trudne. Szczególnej troski i uwagi powinny być wykorzystywane przy zmianie trudno usunąć bandaż.

Instrukcje

1 Umyj ręce ciepłą wodą z mydłem. Ręce stykać się z różnych bakterii w ciągu dnia. Zarodki są łatwo przenoszone do otwartych ran spowoduje wtórnej infekcji. Wtórne zakażenie rany przedłuża czas gojenia.

2 Wyjmij część bandaża, że jesteś w stanie łatwo odciągnąć. Opatrunki mają walcowane kilka warstw; większość będzie łatwo usuwalna. Może nie być w stanie usunąć część mniejszych lub plastry samoprzylepne bandaże. Małe nożyczki bandaż są przydatne do cięcia nadmiar bandaż, i pomoże oddzielić luźne części bandażem.

3 Wlać sterylny roztwór soli fizjologicznej przez bandaż. To rozwiązanie pomoże rozluźnić kawałki bandaża, które są przyklejone do rany z powodu zaschniętej krwi lub strupów.

4 Chwyć bandaż na każdej stronie. Unieść krawędź bandaża się powoli w kierunku wzrostu włosów. Się zbyt szybko wyciągając bandaż może spowodować uszkodzenie samej rany.

5 Wyjąć bandaż i zutylizować w odpowiedni pojemnika na śmieci.

6 Umieścić kawałek gazy nad raną i stosować silnego nacisku, jeśli rana zaczyna krwawić. Przytrzymać gazik w miejscu przez kilka minut, dopóki nie są pewni zatrzymaniu krwawienia.

7 Oczyść powierzchnię z łagodnym mydłem i wodą lub roztworem antyseptycznym, takie jak nadtlenek wodoru. Zastosować inny opatrunek na ranę, jeśli rana nie jest w pełni wyleczone lub rany sączy.