adcov.com

Jak rzucić palenie z Wellbutrin

Początkowo opracowana jako lek przeciwdepresyjny, Wellbutrin wykazano, że są skuteczne w pomaganiu ludzi rzuceniu palenia. Lek na Wellbutrin nazywa bupropion, który jest również sprzedawany jako lek-rzucania palenia pod nazwą Zyban. Bupropion jest inhibitorem wychwytu zwrotnego norepinefryny i dopaminy, które łagodzi niektóre nieprzyjemne objawy wycofania nikotyny dla wielu pacjentów. Wellbutrin jest najbardziej skuteczne, gdy używane z innymi lekami wspomagającymi zaprzestanie palenia, takich jak plastry nikotynowe lub poradnictwa. Tak jak w przypadku innych leków przeciwdepresyjnych, należy stosować z ostrożnością pod nadzorem lekarza.

Instrukcje

1 omówić z lekarzem możliwość korzystania Wellbutrin rzucić palenie. Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę w Stanach Zjednoczonych. Wellbutrin ma ewentualnych niebezpiecznych skutków ubocznych dla osób z pewnych zaburzeń napadowych, nerek, wątroby i serca, a to wiąże się z psychotycznych i zachowań samobójczych. Lekarz zadecyduje, czy potencjalne ryzyko Wellbutrin przewyższają zagrożenia dla zdrowia związane z paleniem.

2 Należy poinformować lekarza o wszelkich innych leków używasz, zwłaszcza jeśli używasz innych leków przeciwdepresyjnych lub korzystali z nich w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Wellbutrin może być niebezpieczne, jeśli niedawno zatrzymany przy użyciu alkoholu lub środków uspokajających. Nie należy pić alkoholu podczas stosowania tego leku.

3 Weź Wellbutrin zgodnie z zaleceniami lekarza. Wellbutrin nie jest zastąpienie nikotyny, i nie powinny być brane za każdym razem czujesz chęć do palenia. Ważne jest także, aby nie używać Wellbutrin, który został przewidziany dla kogoś innego, ponieważ istnieją różne rodzaje Wellbutrin stosowane w leczeniu depresji, które nie są odpowiednie dla zaprzestania palenia. Wellbutrin SR, dwa razy na dobę, jest najbardziej zbliżony do typu Zyban i wykorzystywane do rzucenia palenia.

4 Rozpocznij biorąc Wellbutrin tydzień przed planowanym rzucić palenie. Nie musi być stały poziom leku w krwioobiegu, aby była ona skuteczna. W ciągu pierwszych sześciu dni, jedna tabletka dziennie. Weź dwie tabletki na dobę co najmniej 8 godzin po sobie na najbliższe dwa dni, i rzucić palenie w ósmym dniu. Pamiętaj, aby wziąć leki w tych samych porach dnia.

5 Plan korzystać Wellbutrin przez siedem więcej tygodni, aby rzucić palenie. W tym czasie będzie przyjmować dwóch tabletek dziennie.

6 Bądź świadomy żadnych skutków ubocznych, i omówić je z lekarzem. Łagodne skutki uboczne to suchość w ustach i bezsenność. Bardziej poważne skutki uboczne to senność, drgawki i wysokie ciśnienie krwi.

7 Stop biorąc Wellbutrin jeśli czujesz się przygnębiony lub rozpocząć o znaczące zmiany w zachowaniu lub myśleniu. Wellbutrin może u niektórych pacjentów bardzo drażliwy, agresywny i brutalny. Halucynacje, paranoja, ataki paniki, myśli samobójcze lub mordercze są również możliwe skutki uboczne tego leku przeciwdepresyjnego.

8 Użyj Wellbutrin razem z innymi lekami wspomagającymi zaprzestanie palenia, takich jak plastry z nikotyną zamiennych lub gumy, jak również doradztwa i wsparcia grup. Wellbutrin nie będzie można rzucić palenie na własną rękę. Musisz być zdecydowany rzucić, i musisz utrzymać zaangażowanie się w tym trudnym procesie.

Wskazówki

  • Omów Wellbutrin lub ogólny bupropion się z lekarzem, jeśli ona przepisuje Zyban rzucić palenie. Wellbutrin jest zwykle tańsze niż Zyban, i to jest bardziej prawdopodobne, aby być objęte planem ubezpieczeń.