adcov.com

Jak rozwiązywać problemy z Cewka zapłonowa w 1999 roku VW Beetle

Jak rozwiązywać problemy z Cewka zapłonowa w 1999 roku VW Beetle

Cewki zapłonowe są odpowiedzialne za przekształcenie napięcia baterii w ogromne napięcie potrzebne odpalić silnik. Cewka zapłonowa złe spowoduje, że wiele problemów rozpoczêcie w górze twój Volkswagen Beetle. Rozwiązywanie problemów z cewki zależy od silnika używa chrząszcz, 2,0 litrowy silnik wykorzystuje przewody świecy zapłonowej i 1.8-litrowy turbodoładowany silnik nie. Zawsze należy pamiętać, że problem może być spowodowane przez coś innego niż kręgi.

Instrukcje

• Badania innych aspektów układu zapłonowego po raz pierwszy. Upewnij się, że bateria jest prawidłowo podłączony z jego Zaciski kablowe, sprawdzić napięcie baterii i sprawdzić przewody zapłonowe cewka i wszystkich powiązanych bezpieczniki w skrzynce bezpiecznikowej.

• Odłączyć przewód świecy zapłonowej pluginu (2,0 litrowy silnik) lub odkręcić i usunąć cewki zapłonowej (1,8 litra), a następnie połączyć testerem iskra świecy zapłonowej oraz klip testerem do metalu uziemienia punktu.

• Korby silnika i szukać silne niebieskie iskry z testera. Silna iskra wskazuje, że ten problem powinien być gdzieś niż cewki--jak zły świece zapłonowe.

• Usunąć rozruchu/przewodu świecy zapłonowej z cewki zapłonowej, jeśli było ubogich lub brak iskry. Podłączyć omomierz do drutu/boot; opór powinien być 2000 Ohm na 1,8 litrowy silnik i 4000 do 6000 na 2,0 litra.

• Odłączyć wszystkie przewody świecy zapłonowej z wieży cewki (2,0 litrowy silnik tylko) i podłączyć omomierz do dwóch terminali na jednym krótkim boku cewki; powinny istnieć nieskończona wytrzymałość. Powtórz dla innych terminali.

• Wymień cewkę jeśli opór nie jest prawidłowe dla któregokolwiek z tych testów.